Засідання ТМО вчителів іноземної мови
16 листопада 2022 року відбулося онлайн-засідання територіального методичного об’єднання вчителів іноземної мови в ході якого були розглянуті питання «ЗНО – 2023 з англійської мови: нормативні документи», «ZNO Challenges and Solutions», а також обговорено алгоритм проведення олімпіади з англійської мови та розглянуто «Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови».

16 ЛИСТОПАДА – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ
Ухвалення 16 листопада 1995 року Декларації принципів терпимості, поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного дня толерантності.
Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду. У листопаді 2015 року Верховна Рада України прийняла «антидискримінаційну» поправку до Трудового кодексу, чим додатково законодавчо закріпила недопущення дискримінації людей на робочому місці за всіма із цих ознак, вкотре підтвердивши демократичність та толерантність українського суспільства.
Варто пам'ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв.
Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих, це невід'ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний.
У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.


Територіальне об'єднання вчителів основ здоров`я
15 листопада 2022 року згідно з планом роботи КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" консультантом центру Гулою Вікторією проведено засідання територіального методичного об'єднання вчителів основ здоров`я. В ході заходу розглянуто наступні питання:
1) Здоров`язбережувальна компетентність учителя інтегрованого курсу "Здоров`я, безпека та добробут" .
2) Інформаційно-комунікаційні технології щодо безпеки, здоров`я та добробуту.
3) Планування роботи ТМО вчителів основ здоров`я на 2023 рік.

До дня народження Віктора Кочевського
Віктор Васильович Кочевський народився 15 листопада 1923 року в селі Різуненкове, нині Коломацького (у 1959–1993 роках – Валківського) району Харківської області) - український поет, перекладач. Член Національної спілки письменників України (від 1952 року). Заслужений діяч культури Вірменської РСР.
Дитячі і юнацькі роки пройшли в селищі Коломак. Навчаючись у Коломацькій середній школі, Віктор захоплювався роботою в гуртку юних натуралістів. Перед війною був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
1941 року Віктор Кочевський закінчив середню школу. Його призвали в армію. Служив матросом на Чорноморському флоті, брав участь у боях, кілька разів був поранений. Деякий час працював у дивізійній газеті.
Після війни працював у пресі. 1953 року закінчив Харківську дворічну партійну школу. 1956 року закінчив заочний відділ факультету журналістики Київського університету.
Працював інструктором Коломацького райкому партії, редактором районної газети, кореспондентом газети «Літературна Україна». У 1962–1965 роках був головою правління Харківської організації Спілки письменників України. Від 1976 року жив у Києві. Був секретарем правління Київської організації Спілки письменників України.
Нагороджено орденом Слави третього ступеня, медалями, Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР.
22 березня 2001 року розпорядженням Президента України Леоніда Кучми Віктору Кочевському призначено державну стипендію як видатному діячеві культури.
Помер у Києві 28 квітня 2005 року.

Про проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської
олімпіади з історії
КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» здійснено організаційно-методичний супровід ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, у якій взяли участь учні/учениці 8-11-х класів закладів освіти громади: Валківського ліцею імені Олександра Масельського, Валківського ліцею № 2, Ков’язького ліцею, Баранівського ліцею, Високопільського ліцею, Огульцівського ліцею, Олександрівського ліцею, Сніжківського ліцею, Шарівського ліцею, Перекіпської гімназії Валківської міської ради Харківської області.


Інструктивна нарада для вчителів історії
11 листопада 2022 року консультантом центру Ковтун Наталією у дистанційному форматі проведено інструктивну нараду для вчителів історії, під час якої були розглянуті методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії.

Про проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської
олімпіади з української мови та літератури
КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» здійснено організаційно-методичний супровід ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури у якій взяли участь учні/учениці 7-11-х класів освітніх закладів громади: Валківського ліцею імені Олександра Масельського, Валківського ліцею № 2, Ков’язького ліцею, Баранівського ліцею, Високопільського ліцею, Мельниківського ліцею, Новомерчицького ліцею, Огульцівського ліцею, Сидоренківського ліцею, Сніжківського ліцею, Шарівського ліцею Валківської міської ради Харківської області.


Територіальне об'єднання вчителів інформатики


Територіальне об'єднання вчителів географії
10 листопада 2022 року згідно з планом роботи КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" консультантом центру Ковтун Наталією проведено засідання територіального методичного об'єднання вчителів географії у дистанційному форматі. В ході заходу розглянуто наступні питання:
1) Про дотримання законодавства про підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
2) Проведення районного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії.
3) Щодо особливостей підготовки до ЗНО-2023.
4) Оцінка професійної майстерності вчителів, які атестуються: «Методика використання учнівського портфоліо на уроках географії» (Корецька Н.П.).
5) Планування роботи ТМО вчителів географії на 2023 рік.


Інструктивна нарада для вчителів української мови та літератури
10 листопада 2022 року у дистанційному форматі відбулася інструктивна нарада для вчителів української мови та літератури під час якої були розглянуті методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури та Методичні рекомендації щодо проведення ІІ (районного) етапу ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів закладів загальної середньої у 2022/2023 навчальному році.


Засідання ТМО шкільних бібліотекарів
10 листопада 2022 року відбулося онлайн-засідання територіального методичного об’єднання шкільних бібліотекарів.
Під час засідання було розглянуто питання: "Роль шкільної бібліотеки в реалізації завдань національно-патріотичного виховання дітей та молоді", Підсумки проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Окрім цього було проведено майстер - клас: створення презентаційних матеріалів у Саnva


ХХІІ Всеукраїнський Радіодиктант національної єдності
Працівники центру професійного розвитку, педагогічні працівники та здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти Валківської міської територіальної громади долучилися до написання ХХІІ Всеукраїнського Радіодиктанту національної єдності, який проводився Українським радіо та транслювався в телеверсії на каналах Суспільного, мережах «Фейсбук», «Ютуб».
Авторка тексту – Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Текст Радіодиктанту національності єдності у прямому ефірі читала народна артистка, Герой України, Ада Роговцева.
Також у День української писемності та мови, Савченко Інна учениця Старомерчицького ліцею, взяла участь в урочистостях з нагоди цього свята, як бронзовий призер обласного Фестивалю ораторського мистецтва, організовані Харківською академією неперервної освіти.

День української писемності та мови
Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Традиційно в цей день усі українці пишуть Радіодиктант національної єдності, а в школах, окрім цього, проводять тематичні уроки з української мови та літератури.
Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Традиційно в День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові Літописцю.
З 2000 року в День української писемності та мови в прямому ефірі «Українського радіо» транслюють «Диктант національної єдності», який може написати кожен бажаючий.
Крім того, в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, щорічна кількість учасників якого сягає понад 5 мільйонів з 20 країн світу.
Раніше також існувала традиція, коли 9 листопада батьки відводили дітей до школи, а потім йшли до церкви, ставили свічку перед образом Нестора Літописця і молилися, аби він допоміг дитині в навчанні.
Цього дня також відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, що видають україномовну літературу, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.


Радіодиктант національної єдності–2022: як узяти участь
9 листопада у День української писемності та мови центр професійного розвитку запрошує всіх охочих долучитися до Радіодиктанту національної єдності-2022.
Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу.
Авторка цьогорічного тексту — українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик, читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Цьогоріч «Суспільне мовлення» запропонувало усі можливі формати для участі в Радіодиктанті: трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах.
Зокрема, для того щоб написати радіодиктант, 9 листопада об 11:00 за київським часом необхідно увімкнути ту платформу, яка є для вас зручною:
• Українське Радіо або Радіо Культура;
• Телеканал Суспільне Культура( https://suspilne.media/culture/ );
• діджитал-платформи Суспільного: фейсбук-сторінку
( https://www.facebook.com/suspilne.media ) та ютуб-канали Українського Радіо ( https://www.youtube.com/channel/UCMEMEhlnxpkTphipw-EpFMA ) та Суспільне Новини ( https://www.youtube.com/c/1tvUkraine );
• додатки suspilne.radio ( https://suspilne.radio/ ) або Дія
Наступного дня, 10 листопада буде оприлюднено текст диктанту, тому для того щоб ваш диктант перевірили фахівці, необхідно надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
Також можна сфотографувати або відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.


4 листопада 2022 року педагогічні працівники центру професійного розвитку взяли участь у нараді-семінарі «Організаційно методичний супровід
Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2022/2023 н.р.» (у форматі Zoom конференції), організованою КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».
Вебконсультація для асистентів вихователя
4 листопада 2022 року у асинхронному режимі для асистентів вихователя, психологом ЦПРПП – Паровай Іриною Володимирівною проведено вебконсультація за темою «Документація асистентів вихователя». Даний матеріал охоплює наступні питання:
1.Нормативно-правова база асистента вихователя:
- Закони України.
- Листи МОН.
- Накази Міністерства освіти і науки України.
- Постанови Кабінету Міністрів України.
2.Річний план асистента вихователя
3.Щоденний план асистента вихователя
4.Щоденник спостереження асистента вихователя
Також у даній вебконсультації розглядалося питання «Індивідуальна програма розвитку дитини дошкільного віку з ООП», яке підготувала т.в.о. директора ІРЦ – Посмітна Ірина Андріївна.


Засідання творчої групи вчителів природничого циклу
04 листопада 2022 року відбулося чергове засідання творчої групи вчителів природничого циклу “Bios”, які працюють над добіркою матеріалів присвячених STEM-освіті та впровадження її елементів у процесі навчання хімії та біології. Під час засідання учасники групи представили свої напрацювання, які у подальшому зможуть використовувати у своїй роботі вчителі біології та хімії ЗЗСО територіальної громади.


Згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Центру Наталією Ковтун було проведено дистанційний семінар «Як підготуватися якісно до проходження ЗНО в дистанційному форматі: історія України» в рамках неформальної освіти.


Вітаємо Савченко Інну, ученицю 11 класу (вчитель Харченко Інеса Анатоліївна) Старомерчицького ліцею, яка посіла ІІІ місце в Обласному етапі фестивалю ораторського мистецтва, присвяченого 300-річчю від дня народження Григорія Савича Сковороди, за темою «Пізнай себе, свій рід, свій нарід – і ти побачиш шлях у життя (Григорій Сковорода)», який відбувся у жовтні місяці серед учнів 10 – 11 класів закладів загальної середньої освіти Харківської області.
9 листопада 2022 року, у День української писемності та мови, Савченко Інна запрошена на урочистості з нагоди цього свята та привітання переможців і лауреатів Обласного фестивалю ораторського мистецтва, які у форматі онлайн організовує Харківська академія неперервної освіти.
Тож, бажаємо подальших успіхів нашій переможниці та її вчителю. Валківщина завжди славилася талановитими педагогами та учнями!


Вебконсультування для вчителів основ здоров`я
2 листопада 2022 року консультантом КУ «Валківський ЦПРПП», Вікторією Гулою, проведено вебконсультування на тему: «Онлайн-урок у Zoom і Google Meet: поради щодо налаштування безпеки».


Засідання ТМО вчителів біології, екології та хімії
28 жовтня 2022 року відбулося онлайн-засідання територіального методичного об’єднання вчителів біології, екології та хімії в рамках якого проведено оцінку професійної майстерності вчителів, які атестуються. Свій досвід роботи представила учитель хімії Старомерчицького ліцею Світлана Павлій за темою «Формування ключових і предметних компетентностей учнів засобами навчання хімії», а також педагоги ознайомилися з презентаційними матеріалами за темою «Методичні підходи до розв’язування тестових завдань відкритої форми з короткою відповіддю», які надала для використання у роботі Валентина Дьяченко, учитель хімії Валківського ліцею імені О. Масельського.
Крім того, на засіданні, було розглянуто питання щодо курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників та обговорено питання проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.


Засідання ТМО вчителів математики
28 жовтня 2022 року відбулося онлайн-засідання територіального методичного об’єднання вчителів математики. Під час засідання було розглянуто питання " Особливості підготовки до ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів" . Своїм досвідом роботи з даного питання виявили бажання поділилися вчителі математики Баранівського та Серпневого ліцеїв, Войтенко А.О та Крючко Л.Ю, які підготували переможців ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики у 2021/2022 навчальному році. Наболілим питанням для вчителів громади у 2022/2023 навчальному році є оцінювання у 5 класах, які здобувають освіту за новим Державним стандартом базової середньої освіти. Власні напрацювання щодо оцінювання НУШ у 5 класах презентувала вчитель математики Олександрівського ліцею, Полтавська О.В. Крім того, вчитель математики Валківського ліцею імені О. Масельського, Котелевець Н.А. показала лайфхак щодо групової роботи з віртуальною дошкою jamboard.
На засіданні, було розглянуто питання щодо курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників та обговорено питання проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики.


День вигнання нацистських окупантів з України
День вигнання нацистських окупантів з України – день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.
В ході Німецько-радянської війни (1941—1945) саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн осіб, протягом січня 1943 — жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій.
Завершилося вигнання нацистських окупантів з України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з’єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.
Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…».
У цей день, ми вшановуємо пам'ять та згадуємо героїв, які у роки Другої світової війни ціною власного життя виборювали мир та спокій на українській землі.
Возможно, это изображение текст


Територіальне методичне об'єднання вчителів фізики та астрономії.
Згідно плану роботи КУ "Валківський ЦПРПП", 27 жовтня 2022 року, відбулося засідання територіального методичного об'єднання професійної спільноти вчителів фізики та астрономії. В рамках засідання було опрацьовано наступні питання: " Типові помилки при розв'язуванні олімпіадних завдань з фізики" ( Мельник В.М., вчитель фізики Мельниківського ліцею) ; "Використання засобів ІКТ в умовах дистанційного навчання фізики" (Грищенко В.Ф., вчитель фізики Новомерчицького ліцею) ;
" Роль домашнього експерименту у вивченні фізики" ( Кузьменко І.М., вчитель фізики Сидоренківського ліцею) ; " Шляхи здійснення формувального оцінювання" (Писаренко Т.А., вчитель фізики Валківського ліцею №2); " Особливості підготовки презентаційних матеріалів за допомогою сервісу Canva" ( Трусова Н.І., консультант центру професійного розвитку). Під час заходу, усі присутні привітали свого колегу, Мельника Віктора Миколайовича, вчителя фізики Мельниківського ліцею, з Днем народження. Побажали йому міцного здоров'я, мирного неба, розумних дітей та вдячних батьків.


Територіальне методичне об'єднання вчителів предметів "Пізнаємо природу" та "Довкілля"
27 жовтня 2022 року згідно з планом КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" консультантом центру Наталією Ковтун проведено засідання територіального об'єднання вчителів предметів "Пізнаємо природу" та "Довкілля" у дистанційному форматі (Google Meet). В ході заходу було розглянуто наступні питання:
1. Інтегровані курси природничої галузі у 5 класі: палітра можливостей (Ковтун Н.Г.).
2. Особливості використання навчально-методичних матеріалів під час викладання інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" (Ляскало О.Л.).
3. Обмін досвідом "Я це роблю так..." (обмін власними напрацюваннями при роботі з учнями на уроках інтегрованого курсу "Пізнаємо природу").


Практикум для вчителів фізичної культури, основ здоров’я, Захисту України «Новий український правопис»
27 жовтня 2022 року для вчителів-предметників (фізична культура, Захист України, основи здоров’я) проведено чергове онлайн-заняття за темами: «Фемінітиви» та «И, І на початку слова». Презентаційні матеріали підготували та представили, Світлана Пипа, учитель Баранівського ліцею та Людмила Годунко, учитель Шарівського ліцею, членкині творчої групи вчителів української мови та літератури «Скарбничка філолога».

.

Засідання ТМО вчителів української мови та літератури
26 жовтня 2022 року відбулося онлайн-засідання територіального методичного об’єднання вчителів української мови та літератури в рамках якого проведено оцінку професійної майстерності вчителів, які атестуються. Педагоги представили досвіди роботи за темами «Розвиток комунікативних умінь і навичок на уроках української мови та літератури» та «Формування комунікативних компетентностей на уроках української мови та літератури шляхом поєднання традиційних та інноваційних форм і методів навчання», а також підбито підсумки територіального етапу Фестивалю ораторського мистецтва.


Вебсемінар для вчителів фізичної культури
Згідно плану роботи КУ "Валківський ЦПРПП", у рамках неформальної освіти, консультантом Вікторією Гулою, проведено дистанційний семінар "Онлайн-урок у Zoom і Google Meet: поради щодо налаштування безпеки".


Інструктивно-методичний семінар для асистентів вчителів/вихователів
Відповідно до плану роботи 26 жовтня 2022 року, психологом центру Паровай Іриною разом з фахівцями ІРЦ (Посмітна Ірина) проведено спільний інструктивно-методичний семінар за темою «Нормативно-правові засади інклюзивного навчання у 2022/2023н.р. Складання ІПР».
Згідно порядку денного було висвітлено наступні питання:
1. Обов’язки асистента вчителя в умовах організації дистанційного навчання.
2. Що не входить до обов’язків асистента вчителя.
3. Питання самоосвіти, обмін досвіду щодо проходження вебінарів.
4. Обговорення труднощів з якими зустрічаються асистенти вчителів під час онлайн уроку з дітьми ООП.
5. Нормативно-правові засади інклюзивного навчання в 2022/2023 роках.
· Постанови Кабінету Міністрів України
· Накази МОН
· Листи МОН
· Закони України
6. Про організацію освітнього процесу дітей з ООП 2022-2023.
7. Складання індивідуальної програми розвитку (ІПР).


21 жовтня минає 350 років від дня народження визначного діяча в українській історії, Генерального писаря Війська Запорозького і соратника Івана Мазепи, гетьмана Війська Запорозького у вигнанні (після трагічної Полтавської битви), якому приписують авторство першої української конституції “Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького” – ПИЛИПА ОРЛИКА
21 жовтня 1672 року народився Пилип Орлик, український політичний, державний і військовий діяч, гетьман Війська Запорозького у вигнанні, поет, публіцист, відомий у світі як автор однієї з перших у Європі конституцій.
Пилип Орлик належав до роду білорусько-чеських шляхтичів. Його родина сповідувала католицьку віру, проте Пилипа охрестили за православним обрядом. Від раннього дитинства хлопець виховувався в атмосфері культури та шляхетності. Йому легко давалося навчання, він рано почав виявляти свої численні здібності, зокрема філологічні. Альма-матер майбутнього дипломата Пилипа Орлика — Києво-Могилянська академія. Тут він зміг повною мірою розкрити та відшліфувати власні таланти як оратор, поет, філософ, публіцист та поліглот. 1794 року Орлик з відзнакою закінчив академію.
Спочатку Пилип Орлик працював писарем у канцелярії київського митрополита, а згодом — у Війську Запорізькому. 1702 року він уже був генеральним писарем і довіреною особою самого гетьмана Івана Мазепи. Саме тоді Мазепа виношував план масштабної визвольної боротьби проти Петра І. Звісна річ, до цього задуму долучався й Орлик. Після поразки у Полтавській битві 1709 року Іван Мазепа, Пилип Орлик та численне козацьке військо змушені були емігрувати до Османської імперії.
Минув лише рік після еміграції, як помер Іван Мазепа. Шляхом голосування козаки майже одностайно обрали на його місце Пилипа Орлика. Так він став гетьманом у вигнанні. Свою гетьманську діяльність він розпочав з укладання «Пактів і Конституцій прав і вольностей Війська Запорізького», відомих також як Бендерські пакти, або як Конституція Пилипа Орлика. Цей документ — безпрецедентне явище не лише для України, а й, за великим рахунком, для Європи, адже він став однією з перших конституцій. У ньому чітко прописано взаємодію народу та виборної влади, визначено державний устрій, кордони (між Польщею і Росією) та столицю України — Київ. У конституції, ухваленій Пилипом Орликом, упроваджується двопалатний парламент, який нині діє у більшості країн світу.
До дипломатичної боротьби він залучив і свого сина Григорія (який народився у Батурині 1702 року). До слова, Ганна — дружина Пилипа Орлика і мати Григорія — була донькою представника козацької старшини, полтавського полковника Павла Герцика.
В еміграції родині Орликів довелося чимало переїжджати. З 1714-го до 1720 року вони мешкали у Швеції на запрошення самого короля. Після підписання шведсько-московського миру родина виїхала до Німеччини, а згодом переселилася до Австрії. Ще пізніше Орлики оселилися у Речі Посполитій. В усіх цих країнах Григорій Орлик перебував на військовій службі, зазнавши репутації вправного вояка. До речі, він відомий у Європі не менше за свого батька: Орлик-молодший дослужився до офіцера французької армії та агента дипломатичної служби короля Людовіка ХV. У Франції він отримав і титул графа. Разом із батьком Григорій Орлик брав участь у численних переговорах та маніфестах, присвячених пошуку підтримки в Європі для боротьби з царською владою в Україні.
З іменем графа Орлика пов’язано чимало легенд. За однією з них, аеропорт Орлі у Парижі названо на його честь. Знову ж таки за легендою, його зведено на землях, якими колись володів Григорій Орлик. Але найважливіше те, що династія Орликів дала Україні та світові справжніх воїнів, які не боялися йти у запеклий бій, мудрих дипломатів, здатних проводити перемовини та створювати революційні державотворчі документи. Конституція Пилипа Орлика відома на весь світ, а сам він чітко асоціюється з боротьбою українців з ненависною диктатурою Москви.
Пилип Орлик помер у Яссах (сучасна Румунія) 24 травня 1742 року після 35 років вигнання.


Територіальне методичне об’єднання вчителів фізичної культури
20 жовтня 2022 року консультантом центру , Вікторією Гулою, спільно з керівником ТМО вчителів фізичної культури , Леонідом Стасем , з використанням платформи Google Meet проведено територіальне методичне об'єднання вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти . У ході заходу, Леонід Стась , вчитель фізичної культури Старомерчицького ліцею, провів майстер клас "Розвиток спритності за допомогою м`ячиків для великого тенісу" в структурі повноцінного онлайн уроку в синхронному режимі .
Гула В.С., консультант центру надала матеріали щодо психоемоційної складової рухової діяльності учнів, як основа обов’язкових результатів навчання з фізичної культури


Презентаційний меседж для вчителів української мови та літератури
20 жовтня 2022 року в рамках проведення вебінару для вчителів української мови та літератури, консультантом Центру, Ларисою Іванською представлено презентаційні матеріали за темою «Підготовка до ЗНО з української мови
у 2022/2023 навчальному році. Загальні рекомендації».


XХІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності
КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників", згідно до листа МОН № 1/11894-22 від 11.10.2022, повідомляє, що з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури 9 листопада, у День української писемності та мови, з 11-ї до 12-ї години Українським радіо буде проведено XХІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Крім того, радіодиктант транслюватиметься в телеверсії, мережах «Фейсбук», «Ютуб».
Цього року, навіть попри повномасштабне вторгнення російської федерації, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності стане провідною подією в Україні, що викликає величезний громадський інтерес. Адже вона дозволяє всім охочим писати диктант, відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу – рідної мови.


ХІІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" повідомляє, що на виконання Указу Президента України «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 571, в Україні 20.10.2022 року стартує ХІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка – наймасовіше інтелектуальне змагання митців художнього слова.
Інформація про відкриття конкурсу та привітання Тараса Креміня, Уповноваженого із захисту державної мови, розміщені на сайті Інституту модернізації змісту освіти за посиланням https://imzo.gov.ua/.../v-ukraini-startuie-khiii.../
Рекомендуємо в цей день провести урочистості з нагоди відкриття учнівського конкурсу та І (шкільний) етап цього конкурсу (дистанційно).


18 жовтня 2022 року працівниками КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" проведено нараду для заступників директорів з навчально-виховної роботи в онлайн-форматі за допомогою сервісу Google Meet. У ході наради розглянуто питання:
Про підсумки територіального етапу Фестивалю ораторського мистецтва у 2022/2023 навчальному році присвяченого 300-річчю від дня народження Г. С. Сковороди за темою «Пізнай себе, свій рід, свій нарід, свою землю – і ти побачиш шлях у життя (Григорій Сковорода)».
Про стан забезпеченості підручниками учнів ЗЗСО станом на 13.10.2022.
Про особливості календарно-тематичного планування.
Про оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класу НУШ.
Про структуру онлайн-уроку під час воєнного стану та про хвилину мовчання.


Територіальне методичне об’єднання заступників директорів з виховної роботи та голів ШМО класних керівників
Консультантом КУ «Валківський ЦПРПП» Ковтун Наталією проведено онлайн-засідання територіального методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи та голів ШМО класних керівників «Сучасний погляд на патріотичне виховання» з нагоди Дня захисників та захисниць України. В ході засідання педагогів було ознайомлено з «Інформаційними матеріалами Українського інституту національної пам’яті до Дня захисників і захисниць України», заступник директора з виховної роботи Високопільського ліцею Федорченко С.О. поділилась досвідом роботи з теми «Військово-патріотичне виховання як одна з найважливіших складових виховання громадянина-патріота». Також вчитель предмета "Захист України" Високопільського ліцею Кононенко О.М. провела корисний практикум "Зупинка кровотечі".


Презентаційний меседж для вчителів математики ЗЗСО
14 жовтня 2022 року консультантом КУ «Валківський ЦПРПП», Наталією Трусовою, для професійної спільноти вчителів математики, представлено презентаційний меседж на тему: «Лайфхаки змішаного навчання». У ході заходу педагогів було ознайомлено з ньюансами змішаного навчання, розглянуто smart-підхід до визначення цілей, надано рекомендації вчителям щодо основних моментів під час дистанційного навчання.


Територіальне методичне об’єднання вчителів предмета Захист України.
13 жовтня 2022 року консультантом центру Гулою Вікторією, проведено онлайн-засідання територіального методичного об’єднання вчителів предмета Захист України. В ході заходу розглянуті наступні питання:
1)Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру.
2)"Організація дистанційного навчання: досвід та лайфхаки".


Територіальне методичне об'єднання вчителів образотворчого мистецтва, музичного мистецтва, інтегрованого курсу "Мистецтво"
Згідно плану роботи КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників", 12 жовтня 2022 року, консультантом Центру, Наталією Трусовою, у рамках територіального методичного об'єднання, організовано мистецьку студію спільноти вчителів музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, інтегрованого курсу Мистецтво за темою "У мистецтві відбивається людський духовний світ, його почуття, смаки,ідеали". Підчас заходу опрацьовано наступні питання:
1. Ефективні прийоми формування ключових та наскрізних умінь на уроках мистецтва ( вчитель мистецтва Валківського ліцею ім. О.Масельського, Варич В.М.);
2. Магія ритму. Музично-ритмічна діяльність на уроках мистецтва. ( вчитель мистецтва Сидоренківського ліцею, Марющенко К.П.);
3. Розвиток творчих здібностей здобувачів освіти засобами образотворчого мистецтва. ( вчитель образотворчого мистецтва Огульцівського ліцею, Пономарьова О.В.);
4. Фотомистецтво та реклама – практичний урок-узагальнення у 9 класі ( вчитель мистецтва Валківського ліцею ім. О.Масельського, Губська Н.В.);
5. Змішане навчання як інноваційний освітній процес (консультант ЦПРПП, Трусова Н.І)


Вебконсультування для вчителів основ здоров`я
12 жовтня 2022 року консультантом КУ «Валківський ЦПРПП», Вікторією Гулою, проведено вебконсультування на тему: «Особливості змішаного навчання».


Вебконсультація для вчителів англійської та німецької мови
12 жовтня 2022 року для вчителів ТМО іноземної мови (англійська, німецька), консультантом центру, Ларисою Іванською,представлено презентаційні матеріали за темою «Організація дистанційного навчання: досвід та лайфхаки», де розглянуто перелік нормативних документів, які регулюють питання впровадження дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти, питання щодо особливостей навчання в дистанційному форматі, його переваги, тривалість дистанційних уроків та інше.


Педагогічний меседж для вчителів географії
Консультантом КУ "Валківський ЦПРПП" Наталією Ковтун проведено в асинхронному режимі педагогічний меседж «Дистанційне навчання в умовах війни». Матеріали розміщені у віртуальній аудиторії Classroom "Географія".


Презентаційний меседж для вчителів фізики ЗЗСО
06 жовтня 2022 року консультантом КУ «Валківський ЦПРПП», Наталією Трусовою, для професійної спільноти вчителів фізики, було представлено презентаційний меседж на тему: «Змішане навчання як інноваційний освітній процес». У ході заходу педагогів було ознайомлено з поняттям "змішане навчання", розглянуто особливості системи змішаного навчання, зупинилися на питанні "Як можна поєднати онлайн-навчання з навчанням у класній кімнаті?" та з'ясували ризики запровадження змішаного навчання .


Педагогічний меседж для вчителів предметів "Пізнаємо природу", "Довкілля"
Консультантом КУ "Валківський ЦПРПП" Наталією Ковтун проведено в асинхронному режимі педагогічний меседж «Оцінювання як інструмент навчання та підвищення мотивації учнів». Матеріали розміщені у віртуальній аудиторії Classroom "Пізнаємо природу/Довкілля - 5-6 клас НУШ".


Вебконсультування для вчителів мистецтва, трудового навчання ЗЗСО
05 жовтня 2022 року консультантом КУ «Валківський ЦПРПП», Наталією Трусовою, проведено вебконсультування на тему: «Як зробити онлайн-заняття безпечними: поради для підвищення безпеки в Zoom-конференції».
У ході заходу було запропоновано лайфхаки щодо підвищення безпеки у проведенні Zoom-конферененції.


Про проведення територіального фестивалю
ораторського мистецтва
04 жовтня 2022 року в онлайн-режимі проведено територіальний Фестиваль ораторського мистецтва, присвячений 300-річчю від дня народження Г.С. Сковороди за темою «Пізнай себе, свій рід, свій нарід, свою землю – і ти бачиш шлях у життя (Григорій Сковорода)». У Фестивалі взяли участь учні 10 – 11 класів закладів загальної середньої освіти громади, а саме: Пилипенко Поліна, учениця 10 класу та Коляда Дмитро, учень 11 класу Баранівського ліцею, Бондаренко Карина, учениця 11 класу Високопільського ліцею, Ольховська Єлизавета, учениця 11 класу Валківського ліцею № 2, Бондаренко Єлизавета, учениця 11 класу та Москаленко Поліна, учениця 10 класу Валківського ліцею імені О. Масельського, Індик Анастасія, учениця 10 класу Новомерчицького ліцею, Василенко Єгор, учень 11 класу Олександрівського ліцею імені Івана Буряка, Савченко Інна, учениця 11 класу Старомерчицького ліцею, Пащенко Дарія, учениця 10 класу Сидоренківського ліцею, Євдошенко Анна, учениця 11 класу Шарівського ліцею. За рішенням журі переможцем Фестивалю ораторського мистецтва визначено: Савченко Інну, ученицю 11 класу Старомерчицького ліцею, яка буде захищати честь Валківської міської громади на обласному рівні. Призерами Фестивалю стали: Бондаренко Єлизавета, учениця 11 класу Валківського ліцею імені О. Масельського – ІІ місце, Василенко Єгор, учень 11 класу Олександрівського ліцею імені Івана Буряка – ІІІ місце.


Презентаційний меседж для шкільних бібліотекарів
29 вересня 2022 року для шкільних бібліотекарів , консультантом Центру, Вікторією Гулою , було представлено презентаційний меседж за темою "Рекомендації щодо проведення у 2022 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи"


Педагогічний меседж для вчителів історії та предметів "Пізнаємо природу", "Довкілля"
29 вересня 2022 року консультантом КУ "Валківський ЦПРПП" Наталією Ковтун проведено в асинхронному режимі педагогічний меседж «Онлайнові інструменти формувального оцінювання». Матеріали розміщені у віртуальних аудиторіях Classroom "Історія" та "Пізнаємо природу/Довкілля - 5-6 клас НУШ".


Презентаційний меседж для вчителів української мови та літератури
28 вересня 2022 року для вчителів української мови та літератури, консультантом Центру, Ларисою Іванською, було представлено презентаційний меседж за темою «Використання діяльнісного підходу на уроках української літератури в контексті нових модельних програм як засіб формування ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти (практичний аспект)».


Вебсемінар для вчителів фізичної культури
Консультантом КУ "Валківський ЦПРПП" Вікторією Гулою проведено вебсемінар для вчителів фізичної культури «Змішане навчання в освітньому просторі Нової української школи» (в асинхронному режимі).