Онлайн-вебінар для професійної спільноти вчителів фізики.
22 квітня 2024 року, згідно з планом роботи КУ "Валківський ЦПРПП", консультанткою Центру, Наталією ТРУСОВОЮ, було проведено онлайн-вебінар "Безпека в інтернеті: нові виклики для професійної спільноти вчителів фізики". Під час вебінару розглянули наступні питання: цікаві цифри, факти, події (за результатами наукових досліджень), як правильно споживати інформацію, від чого треба захищатися, типи загроз, правила для дітей та поради для дорослих, куди звертатися за допомогою у разі виникнення загрози.

Онлайн-зустріч професійної спільноти заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів
22 квітня 2024 року, відбулася онлайн-зустріч професійної спільноти заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів. За допомогою консультанта центру Наталії Ковтун учасники докладно розглянули тему "Учнівське самоврядування як одна з форм громадського самоврядування в школі". Це була неймовірна можливість обмінятися досвідом та ідеями з колегами. В ході заходу педагоги не лише детально розглянули фасилітативний метод спілкування ОРІП, а й активно та практично попрацювали з цим методом. Це дозволило вчителям краще зрозуміти, як він може бути застосований на практиці для покращення процесів управління шкільним життям. Дякуємо всім учасникам за активну участь та цікавий обмін ідеями! Нехай наша спільна праця допомагає розвивати учнівське самоврядування та формувати активних та відповідальних громадян.


Практичний челендж для вчителів "Пізнаємо природу" та "Довкілля"
19 квітня 2024 року відбувся практичний челендж для вчителів "Пізнаємо природу" та "Довкілля" за темою "Інтерактивні онлайн-дошки для дистанційного навчання та спільної роботи: Miro", проведений консультантом центру професійного розвитку Ковтун Наталією. Учасники челенджу отримали можливість дослідити платформу Miro, що надає широкі можливості для віртуальної співпраці, творчості та навчання. За допомогою дошки Miro педагоги зможуть створювати цікаві вправи та завдання, спільно вивчати та аналізувати матеріал, обмінюватися ідеями та розробляти нові концепції для своїх уроків.

Онлайн-практикум з цифровізації для професійної спільноти вчителів математики
19 квітня 2024 року на платформі Google Meet відбувся онлайн-практикум з цифровізації. Створення інтерактивного практикуму цифрової грамотності та безпеки в Інтернеті - важливий крок у підвищенні обізнаності педагогів та забезпеченні їхньої безпеки в онлайн-середовищі. Під час зустрічі колеги продемонстрували використання онлайн-сервісів, які вони застосовують під час проведення уроків математики. Так, вчителька математики Валківського ліцею імені Олександра Масельського, Надія КОТЕЛЕВЕЦЬ, показала роботу онлайн-дошки Classroomscreen, а також встановлення таймеру для проходження тестування у google-формах. Тетяна ФЕДІВ, вчителька математики Старомерчицького ліцею, презентувала віртуальний маніпулятор Polipad, що полегшить роботу педагогів під час викладання алгебри та геометрії, зокрема написання алгебраїчних символів, використання креслярських інструментів. Наталія ТРУСОВА, консультант ЦПРПРР познайомила присутніх з інтерактивною дошкою від Microsoft - Whiteboard та зупинилася на питаннях безпеки в онлайн-середовищі.
В онлайн-зустрічі взяли участь 16 педагогів із 9 ЗЗСО міської територіальної громади.
Щиро дякуємо за участь! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!


Зустріч професійної спільноти вчителів української мови та літератури

Засідання професійної спільноти вихователів ЗДО


17 квітня 2024 року консультант Центру, Вікторія Костенко, провела засідання професійної спільноти вихователів закладів дошкільної освіти на тему: "Формування еколого-валеологічної компетентності дошкільників ". Сьогоднішнє покоління дошкільників стикається з низкою проблем, пов'язаних із здоров'ям та екологією, і наша роль як педагогів полягає в тому, щоб допомогти їм зрозуміти ці важливі аспекти життя та навчити їх берегти своє здоров'я та навколишнє середовище. Вихователі нашої спільноти поділилися своїм досвідом роботи з даної теми:
- Кобзар Вікторія Павлівна "Формування валеологічної свідомості дітей дошкільного віку" (ЗДО Валківський ясла-садок "Веселка") - Кривенець Ірина Валентинівна " Екологічне виховання дошкільників" (ЗДО Валківський ясла-садок "Берізка") - Тугай Жанна Михайлівна " Забезпечення емоційної підтримки в процесі фізкультурно-оздоровчої роботи з використанням LEGO конструктора" (ЗДО Валківський ясла-садок "Веселка") - Неруш Катерина Геннадіївна "Розвиток екологічних уявлень дошкільників через формування любові до рідної природи" (ЗДО Старомерчицький "Золотий півник"), а також провела Майстер-клас на якому вихователі спробували виготовити дерево з втулок.
Наша праця як педагогів впливає на формування екологічно свідомих та здорових особистостей. Нехай кожен крок, який ми робимо у цьому напрямку, буде кроком до кращого. Вперед до нових висот!
Зустріч професійної спільноти вчителів фізичної культури
16 квітня 2024 року консультантом центру Вікторією Гулою, було організовано та проведено робочу зустріч професійної спільноти вчителів фізичної культури. В ході заходу розглянуті наступні питання:
"Робота з програмами створеними на основі штучного інтелекту "(Дораж О.О.)
"Цифрове освітнє середовище педагога" (Гула В.С.)
«Структура і зміст процесу навчання фізичних вправ і інших засобів фізичного виховання»(М`якота Д.А.)
Онлайн-зустріч з професійною спільнотою вчителів мистецької галузі
09 квітня 2024 року на платформі Google Meet відбулася комунікативна хвиля "Оцінювання НУШ: практичні аспекти" з професійною спільнотою вчителів мистецької галузі.
Під час зустрічі Наталія Тібор, вчителька інтегрованого курсу "мистецтво" Валківського ліцею імені Олександра Масельського, поділилася практичними аспектами оцінювання учнів 5-6 класів. Протягом заходу педагоги комунікували щодо власного досвіду оцінювання учнів Нової української школи.
В онлайн-зустрічі взяли участь 12 вчителів мистецької галузі із 10 ЗЗСО міської територіальної громади.
Щиро дякуємо за участь! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!


Онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів правознавства та громадянської освіти
11 квітня 2024 року консультантом центру Ковтун Наталією організовано та проведено онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів правознавства та громадянської освіти у дистанційному форматі (Zoom-конференція). В ході заходу розглянуті наступні питання:
Розвиток критичного мислення на уроках правознавства (Макаренко В.М.)
Формування громадянської компетентності на уроках громадянської освіти (Гаман С.О.)
Інформаційна гігієна та медіаграмотність (Ковтун Н.Г.)
В ході практичної частини вчителі разом з консультантом центру попрацювали в групах, розкрили для себе можливості Google презентації при організації групової роботи з учнями на уроках правознавства та громадянської освіти.
Зустріч професійної спільноти вчителів англійської мови


Онлайн-зустріч з професійною спільнотою вчителів інформатики
28 березня 2024 року на платформі Google Meet відбулася онлайн-зустріч з професійною спільнотою вчителів інформатики.
Під час зустрічі Валерія Ладоненко, вчителька інформатики Валківського ліцею №2, поділилася досвідом використання інтерактивної дошки Paint під час проведення уроків інформатики у дистанційному форматі. Лідер професійної спільноти, вчитель інформатики Ков'язького ліцею, Микола Борщ продемонстрував власний досвід надолуження освітніх втрат. Присутні поділилися власним досвідом та познайомитися з досвідом інших щодо надолуження освітніх втрат.
В онлайн-зустрічі взяли участь 11 вчителів інформатики із 11 ЗЗСО міської територіальної громади.
Щиро дякуємо за участь! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів географії
28 березня 2024 року консультантом центру Ковтун Наталією організовано та проведено онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів географії у дистанційному форматі (на платформі Google-Meet). В ході заходу розглянуті наступні питання:
Підготовка учнів до НМТ-2024 з географії в умовах дистанційного навчання (Положій В.В.)
Участь учнів громади у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з географії (Ковтун Н.Г.)
Розбір обласних олімпіадних завдань з географії (Борщ С.Г.)

Онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів історії
27 березня 2024 року консультантом центру Ковтун Наталією організовано та проведено онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів історії у дистанційному форматі (на платформі Google-Meet). В ході заходу розглянуті наступні питання:
Участь учнів громади у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з історії та розбір обласних олімпіадних завдань (Ковтун Н.Г.)
Підготовка учнів до ЗНО/НМТ з історії України в умовах дистанційного навчання (Нужа Ю.П.)
Ознаки та структура сучасного уроку (Макаренко В.М.)
"Формування активної, соціальної та громадянської позиції здобувачів освіти” (Мавзенко Ю.І.)

Зустріч професійної спільної спільноти вчителів основ здоров'я
26 березня 2024 року консультантом центру Вікторією Гулою, було організовано та проведено робочу зустріч професійної спільноти вчителів основ здоров`я. В ході заходу розглянуті наступні питання: "Моделювання структури уроку у контексті компетентнісного підходу"(Гула В.С.)
"Використання платформи Classtime на уроках основ здоров’я, здоров’я, безпека та добробут для проведення командних ігор" (Ляскало О.Л.)


Зустріч заступників директорів з навчально-виховної роботи.
Актуальними темами березневої зустрічі стали «Єдина атестаційна система, як корисний інструмент для адміністрації закладів» та «Долаємо освітні втрати: маршрутний лист».
Заступник директора Олександрівського ліцею Нужа Юлія Павлівна ознайомила присутніх з можливостями ЄАС. Детально зупинилася на кожній вкладці системи та вказала на переваги.
Завідувач Гонтів’ярської філії Заворотня Наталія Миколаївна представила маршрутний лист, який можна використовувати для подолання освітніх втрат, як один із напрямків роботи вчителя в умовах війни.
Спільно і активно обговорено питання щодо участі педагогічних працівників громади у обласному фестивалі «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» та вибір підручників для учнів 11 класу.
Заступники отримали можливість поспілкуватися, поділитися власним досвідом та познайомитися з досвідом інших. До зустрічі заступників директорів долучилися керівники ЗДО. Зустріч відбулася за коордиції Валентини Олійник.


Зустріч з професійною спільнотою вчителів трудового навчання/технологій
27 березня 2024 року на платформі Google Meet відбулася зустріч з професійною спільнотою вчителів трудового навчання/технологій.
Під час засідання координатор професійної спільноти вчителів трудового навчання/технологій - Наталія ТРУСОВА, консультантка Центру, продемонструвала підсумки ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання/технологій. Показала корисні лайфхаки Google, зокрема угрупування вкладок. Наталія Ганущак, вчителька трудового навчання/технологій Сидоренківського ліцею, поділилася досвідом впровадження проєктної діяльності на своїх уроках.
В онлайн-зустрічі взяли участь 13 вчителів трудового навчання/технологій із 12 ЗЗСО міської територіальної громади.
Щиро дякуємо за участь! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!


Зустріч з професійною спільнотою вчителів трудового навчання/технологій
27 березня 2024 року на платформі Google Meet відбулася зустріч з професійною спільнотою вчителів трудового навчання/технологій.
Під час засідання координатор професійної спільноти вчителів трудового навчання/технологій - Наталія ТРУСОВА, консультантка Центру, продемонструвала підсумки ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання/технологій. Показала корисні лайфхаки Google, зокрема угрупування вкладок. Наталія Ганущак, вчителька трудового навчання/технологій Сидоренківського ліцею, поділилася досвідом впровадження проєктної діяльності на своїх уроках.
В онлайн-зустрічі взяли участь 13 вчителів трудового навчання/технологій із 12 ЗЗСО міської територіальної громади.
Щиро дякуємо за участь! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!


Зустріч професійної спільноти вчителів зарубіжної літератури


Засідання тимчасового творчого колективу вчителів англійської мови


Практикум "Новий український правопис"

Вебінар для вчителів фізичної культури
20 березня 2024 року консультантом центру Вікторією Гулою проведено вебінар “Нові модулі фізичної культури: особливості викладання в НУШ”.


Засідання творчої групи вчителів української мови та літератури


Територіальне методичне об'єднання вчителів фізики
20 березня 2024 року на платформі Google Meet для вчителів фізики в рамках професійної спільноти відбулося територіальне методичне об'єднання.
Під час засідання координатор професійної спільноти вчителів фізики - Наталія ТРУСОВА, консультантка Центру, зупинилася на впровадженні нового Державного стандарту базової середньої освіти (природнича галузь) ; проаналізувала підсумки ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики. Лідерка професійної спільноти вчителів фізики - Тетяна ПИСАРЕНКО, вчителька фізики Валківського ліцею №2 поділилася досвідом участі у обласній школі розвитку професійної компетентності вчителя фізики; познайомила присутніх з можливостями онлайн-застосунку wakelet.
В онлайн-засіданні ТМО взяли участь 13 вчителів фізики із 12 ЗЗСО міської територіальної громади.
Щиро дякуємо за участь! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!


Засідання ТМО вчителів біології, екології та хімії


Школа розвитку професійної компетентності вчителя фізики


Засідання творчої групи вчителів української мови та літератури

Івент для вчителів предмета "Захист України"
13 березня 2024 року консультантом центру Вікторією Гулою проведено івент "Військово патріотичне виховання під час викладання предмету “Захист України”

13 березня 2024 року консультант Центру, Вікторія Костенко, провела засідання професійної спільноти вихователів закладів дошкільної освіти на тему "Національно-патріотичне виховання дошкільників". В період війни виникає нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення національно-патріотичного виховання дітей, формування нового українця. Дошкільний вік – важливий період формування духовності особистості. Саме в цей період закладаються основи формування духовності, почуттів, сприймання світу, усвідомлення свого «Я». Яскраві враження від краси рідної природи, творчої праці людей, героїчних вчинків українського народу сприяють вихованню в дітей любові до сім’ї, українського народу, до рідної Батьківщини. Вихователі двох закладів дошкільної освіти поділилися власним досвідом роботи з даної теми:
-Вус Світлана Анатоліївна "Розвиваємо особистість дитини через патріотичне виховання"(ЗДО "Валківський ясла-садок "Веселка")-Османова Лариса Миколаївна "Формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку".Всі учасники педагогічного процесу (батьки, вихователі, держава, суспільство) прагнуть виховати в дитині найважливіші людські чесноти, закласти основи моральності, прагнення до краси та творчості. Повертаючись до педагогічної спадщини, не можливо не згадати слова Софії Русової: «Бути гарним педагогом – це бути справжнім реформатором майбутнього життя України, бути апостолом Правди і Науки».

12 березня 2024 року на платформі Google Meet для вчителів мистецької галузі в рамках ТМО (територіального методичного об'єднання) відбулася палітра досвіду «Практика використання сучасних онлайн-інструментів для навчання в дистанційному форматі».
Під час засідання було презентовано досвід роботи вчителів у міжатестаційний період:
1. «Використання інтернет застосунків на уроках мистецтва» - Губська Н.В., вчитель мистецтва Валківського ліцею імені Олександра Масельського.
2. «Створення ребусів» - Мазалова О.О., вчитель мистецтва Старомерчицького ліцею.
Координатор ТМО вчителів мистецької галузі - Наталія ТРУСОВА, консультантка Центру, провела практикум із використання сервісу Canva: розширені можливості для професійного рівня використання. Нагадала про початок прийому заявок на участь у конкурсі дитячих малюнків на космічну тематику Noosphere Space Art Challenge "Моя космічна мрія", що проходить за підтримки ГО "Асоціація Ноосфера"
В онлайн-засіданні ТМО взяли участь 16 вчителів мистецької галузі із 13 ЗЗСО міської територіальної громади.
Щиро дякуємо за участь! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Засідання професійних спільнот асистентів вихователів/вчителів.
12 березня 2024 року психологом центру Паровай Іриною було організовано та проведено засідання професійних спільнот асистентів вихователів/вчителів, логопедів, де обговорювалися питання щодо особливостей проведення фестивалю «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» у 2024 році. Також Паровай Ірина поділилася на засіданні своїм досвідом участі у минулорічному фестивалі.


Участь у вебсемінарі «Проведення конкурсного відбору підручників для 11 класу»
11 березня 2024 року директор центру Валентина ОЛІЙНИК взяла участь у вебсемінарі, організованим КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» з питань конкурсного відбору підручників для 11-го класу у форматі ZOOM-конференції.
Захід проводився з метою якісного вибору та замовлення підручників для 11-го класу для закладів загальної середньої освіти.


Практичний челендж для професійної спільноти вчителів правознавства та громадянської освіти
6 березня 2024 року консультантом центру Наталією Ковтун проведено практичний челендж для професійної спільноти вчителів правознавства та громадянської освіти у дистанційному форматі (на платформі Google-Meet). Вчитель Валківського ліцею № 2 Цікало Наталія Іванівна поділилася власним досвідом роботи щодо реалізації наскрізної лінії «Громадянська відповідальність» на уроках предмета «Громадянська освіта» за допомогою інтерактивної дошки Jamboard під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану. За підсумками Фестивалю «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» у 2023 році даний досвід було відзначено дипломом ІІІ ступеня у номінації «Громадянська освіта, правознавство».

5 березня 2024 року психологом центру Паровай Іриною було організовано та проведено засідання професійної спільноти практичних психологів, де обговорювалися питання щодо особливостей проведення фестивалю «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» у 2024 році. Також на засіданні своїм досвідом участі у минулорічному фестивалі поділилися:
Сьоміна Алла, практичний психолог Валківський ЗДО (ясла-садок) «Берізка»
Паровай Ірина, психолог КУ «Валківський ЦПРПП»


Підведено підсумки ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2023/2024 навчальному році.
Приємно, що переможцями ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2023/2024 навчальному році стали 12 учнів закладів загальної середньої освіти Валківської міської територіальної громади.
Щиро вітаємо переможців та призерів олімпіад! Висловлюємо слова вдячності вчителям за високий рівень підготовки, результативну роботу та розвиток обдарованих учнів!
Щира подяка батькам за виховання дітей, вагому підтримку у навчанні та співпрацю!
Бажаємо нашим переможцям та призерам здобувати нові знання та перемагати!
Пишаємося вами!!! Ви гордість громади!!! Ви цвіт та майбутнє нації, її інтелектуальна еліта!!!
Засідання професійної спільноти вчителів інтегрованих курсів "Пізнаємо природу" та "Довкілля"
1 березня 2024 року консультантом Наталією Ковтун було проведено засідання професійної спільноти вчителів інтегрованих курсів "Пізнаємо природу" та "Довкілля" у дистанційному форматі (на платформі Google Meet). В ході заходу було розглянуті наступні питання:
Використання платформи Classtime на різних етапах навчального процесу під час викладання інтегрованого курсу "Пізнаємо природу" (Ляскало О.Л.)
Формувальне оцінювання на уроках інтегрованого курсу "Пізнаємо природу"(Грубник Л. В.)
Особливості проведення фестивалю «добрих практик» освітян Харківщини “Майстри педагогічної справи презентують”» у 2024 році (Ковтун Н.Г.)
Використання Всеукраїнської школи онлайн на уроках інтегрованих курсів "Пізнаємо природу" та "Довкілля" (Ковтун Н.Г.)
Про реалізацію проєктів для навчання вчителів «ДІЗНайся: про дистанційне і змішане навчання» » та «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат» (Ковтун Н.Г.)


Серія навчальних майстер-класів


Засідання професійної спільноти директорів центрів професійного розвитку.
29 лютого 2024 року директор центру Валентина Олійник взяла участь у засіданні професійної спільноти директорів центрів професійного розвитку. Дана зустріч організована Українським інститутом розвитку освіти (УІРО).
В ході зустрічі:
- ознайомлено з новими методичними посібниками, які розроблені працівниками УІРО на допомогу центрам професійного розвитку;
- обговорено пріоритетні напрямки роботи центрів у 2024 році;
- зібрано запити від учасників зустрічі щодо питань, які потребують розгляду на наступних зустрічах.

Вітаємо переможницю ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови
Вітаємо Бистрай Яну Вікторівну, ученицю 11 класу Валківського ліцею № 2 та вчителя Павлюченка Сергія Олексійовича, з почесним ІІ місцем у обласному етапі олімпіади англійської мови.
Бажаємо подальших успіхів та перемог!

27 лютого 2024 року консультант Центру, Вікторія Костенко, організувала засідання професійної спільноти вчителів початкових класів. Ми продовжуємо ділитися елементами досвіду роботи задля постійного розвитку, руху вперед та прогресу. Розвиток творчих здібностей школярів - одна з найголовніших та найактуальніших проблем. Вчителі 3 закладів освіти нашої громади презентували родзинки своєї роботи для професійної спільноти.
- Костіцина Наталія Анатоліївна (Перекіпська гімназія) -"Цікавинки на уроках в початковій школі під час дистанційного навчання"
- Керімова Лариса Вікторівна (Валківський ліцей ім.О.Масельського) - практикум "Створення тестів на платформі "Всеосвіта""
- Ревякіна Світлана Василівна(Сніжківський ліцей) - "Технології розвитку творчих здібностей учнів початкової школи" - Ткаченко Валентина Василівна (Валківський ліцей ім.О.Масельського) - " Розвиток критичного мислення через ігрові технології"


Робоча зустріч професійної спільноти заступників директорів з навчально-виховної роботи
27 лютого 2024 року за координації директора центру Валентини Олійник, відбулася робоча зустріч професійної спільноти заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Валківської міської територіальної громади.
В ході зустрічі обговорено:
- Про організацію екстернатної форми навчання у ЗЗСО
(Фесенко Г.В. - заступник директора з навчально-виховної роботи Валківського ліцею ім. О. Масельського);
- Про підсумки проведення ІІІ-х етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2023/2024 навчальному році (Олійник В.М. – директор КУ «Валківський ЦПРПП»);
- Спільне обговорення конкретних проблем, труднощів та новинок освітньої галузі;
- Планування наступних кроків;
- Рефлексія;
- Оцінювання зустрічі.

Вітаємо переможницю ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури
Вітаємо Амеліну Сніжану Сергіївну, ученицю 8 класу Валківського ліцею № 2 та вчителя Овчаренко Олену Анатоліївну, з почесним ІІІ місцем у обласному етапі олімпіади української мови та літератури.
Бажаємо подальших успіхів та перемог!

Вітаємо переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технології)
Вітаємо Бойко Олександру, ученицю 8 класу Валківського ліцею імені Олександра Масельського та вчителя Тібор Наталію Миколаївну, з почесним І місцем у обласному етапі олімпіади трудового навчання (обслуговуюча праця), а також, учня 10 класу Валківського ліцею імені Олександра Масельського, Лихомана Руслана та вчителя Губську Наталію Віталіївну із почесним ІІІ місцем у обласному етапі олімпіади з трудового навчання (технічна праця).
Бажаємо подальших успіхів та перемог!


Вже на завершальному етапі вибір підручників для 7 класу Нової української школи (природнича галузь). Досить виважено віднеслися педагоги до цієї роботи, оскільки процес потребує ретельної уваги та обґрунтованого підходу, адже від нього залежить якість та ефективність навчальних матеріалів, які отримують учні. Аби допомогти освітянам упорядкувати цю роботу, консультантка КУ "Валківський ЦПРПП", Наталія Трусова провела онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів фізики у форматі "відкритого мікрофону", надала декілька порад щодо підходів до вибору підручників.


Практикум для вчителів біології, екології та хімії
Вибір підручників для навчання важливий етап у роботі кожного педагога. Цей процес потребує ретельної уваги та обґрунтованого підходу, адже від нього залежить якість та ефективність навчальних матеріалів, які отримують учні. Аби допомогти освітянам упорядкувати цю роботу, консультантка КУ "Валківський ЦПРПП", Наталія Трусова провела онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів математики у форматі "відкритого мікрофону", надала декілька порад щодо підходів до вибору підручників.


Нетворкінги для вчителів історії та географії "НУШ у 7 класі: модельні програми та підручники"
З 22 по 28 лютого 2024 року закладами освіти здійснюється вибір підручників для 7 класів Нової української школи, що можуть видаватися за кошти державного бюджету. Цей процес потребує ретельної уваги та обґрунтованого підходу, адже від нього залежить якість та ефективність навчальних матеріалів, які отримують учні. Аби допомогти освітянам консультантом Центру Наталією Ковтун 21 та 22 лютого 2024 року проведено нетворкінги для вчителів історії та географії "НУШ у 7 класі: модельні програми та підручники" у дистанційному форматі (на платформі Google Meet).


Практикум для вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури
21 лютого 2024 року відповідно до плану заходів КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» консультантом Центру, Ларисою Іванською та вчителем-
методистом Валківського ліцею імені Олександра Масельського, Тетяною Колядою для
вчителів української мови і літератури, зарубіжної літератури було проведено практикум за темою «Нейромережі та штучний інтелект на уроках мови та літератури». В ході заходу педагоги ознайомилися з ідеями використання штучного
інтелекту (AI – Artificial intelligense) та нейромереж на уроках мови та літератури.