Організаційно-методичний супровід ІІ етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» було здійснено організаційно-методичний супровід ІІ етапу конкурсу з української мови імені Петра Яцика у якому взяли участь 28 учнів/учениць 3-4 класів, 50 учнів/учениць 5-11-х класів закладів загальної середньої освіти громади: Валківського ліцею імені Олександра Масельського, Гонтів’ярської філії Валківського ліцею імені Олександра Масельського, Валківського ліцею №2, Ков’язького, Старомерчицького, Баранівського, Високопільського, Новомерчицького, Огульцівського, Олександрівського, Серпневого, Сидоренківського, Сніжківського, Шарівського ліцеїв та Перекіпської гімназії.
Дякуємо педагогічним працівникам за підготовку учнів до Конкурсу та бажаємо всім успіхів, невпинного руху вперед і подальших перемог

1-108.jpg2-56.jpg3-111.jpg4-126.jpg5-88.jpg6-2.jpg

Вітаємо переможців ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики

467648930_1353423406020932_4016401327174101541_n.jpg467508623_1353423409354265_2586320706714104968_n.jpg

З метою обміну досвідом, формування мотиваційного середовища, яке сприяє успішному особистісному та професійному розвитку кожного педагога, 15 листопада консультантом Центру Наталією Трусовою було проведено зустріч з професійною спільнотою вчителів математики. Мовно-комунікативна компетентність вчителя математики – це не лише вміння чітко формулювати математичні поняття та алгоритми, але й здатність створювати атмосферу довіри та зацікавленості в навчанні. Вона є невід'ємною частиною педагогічної майстерності і безпосередньо впливає на якість освітнього процесу. Власним досвідом щодо розвитку мовно-комунікативної професійної компетентності вчителя на уроках математики поділилася Полтавська О.В., вчитель математики Олександрівського ліцею ім. І.Буряка. Мовно-комунікативна компетентність є невід'ємною частиною успішного вивчення математики. Розвиваючи свої мовні навички, ми не тільки покращуємо розуміння математичних концепцій, але й стаємо більш впевненими в собі і ефективними в спілкуванні. Дистанційне навчання стало невід'ємною частиною нашого життя, особливо в умовах повномасштабної війни. Воно дозволяє продовжувати освітній процес, незважаючи на складні обставини. Онлайн-дошки стали незамінним інструментом сучасного вчителя математики. Вони дозволяють зробити уроки більш динамічними, інтерактивними та ефективними. Використання дошки CleverMaths на своїх уроках математики продемонструвала Савченко З.Г., вчитель математики Валківського ліцею № 2. Онлайн-дошки – це не просто інструмент, а потужний союзник вчителя математики. Вони допомагають зробити навчання більш цікавим і доступним для кожного учня.

18 листопада 2024 року консультантом центру Наталією Ковтун було організовано та проведено онлайн-засідання професійної спільноти заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів за темою «Актуальні питання виховної роботи в закладах загальної середньої освіти в умовах боротьби за Україну». У заході взяла учать Світлана Іванівна Оспіщева, завідувач відділення "Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі". Світлана Іванівна розповіла про алгоритм дій у разі виявлення факту домашнього насильства, правила поведінки свідка та потерпілої особи, а також познайомила з функціоналом Денного центру, з можливостями для співпраці та надала необхідні контакти гарячих ліній для звернень у разі необхідності. Також в ході зустрічі Наталія Ковтун ознайомила заступників директорів з виховної роботи з міжвідомчим алгоритмом взаємодії щодо превенції та протидії булінгу (цькування), з порядком реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти. Учасники заходу отримали корисні матеріали для роботи в напрямі протидії булінгу, домашньому насиллю, ознайомилися з матеріалами вебконсультації за темою «Актуальні питання виховної роботи в ЗЗСО в умовах боротьби за Україну» завідувача центру громадянського виховання Горбенко Т.І. Заступник директора з виховної роботи Валківського ліцею імені Олександра Масельського Ірина Анатоліївна Бонь поділилась практичними напрацюваннями щодо роботи з класними керівниками щодо дій педагогічних працівників щодо виявлення, запобігання домашньому насильству та взаємодії з іншими органами та службами.
Також за проханням начальника служби у справах дітей Степанової Оксани Станіславівни заступників директорів було ознайомлено з інформацією про можливості для осіб, які виявили бажання взяти на виховання в сім'ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування.

Організаційно-методичний супровід ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики
Консультантом КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників», Наталією Трусовою було здійснено організаційно-методичний супровід ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, в якій взяли участь 41 учні/учениці 6-11-х класів закладів загальної середньої освіти громади: Валківського ліцею імені О. Масельського, Валківського ліцею №2, Старомерчицького, Баранівського ліцею, Високопільського, Мельниківського, Новомерчицького, Серпневого, Сидоренківського, Шарівського ліцеїв.
Дякуємо педагогічним працівникам за підготовку учнів до олімпіади та бажаємо всім успіхів та подальших перемог

466614255_1350632202966719_6517631208894230318_n.jpg

Засідання професійної спільноти педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.
14 листопада 2024 згідно з планом КУ « Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» консультантом центру Тетяною Люботою проведено у дистанційному форматі засідання професійної спільноти для вихователів ЗДО « Майстерня педагога раннього та молодшого дошкільного віку ч.2». « Вправи на розвиток психічних процесів». З доповіддю виступила директор КУ "Валківський ЦПРПП" Олійник Валентина Миколаївна "Про відповідність документів підвищення кваліфікації (свідоцтв, сертифікатів, посвідок)". Тетяна Любота продемонструвала, як можна за допомогою простих предметів та природних матеріалів розвивати психічні процеси у дітей. Вихователь Шарівського ЗДО « Перлинка» Олійник Олександра поділилася досвідом роботи з теми: «Розвиток мовлення дошкільнят засобами малих віршованих форм». Вихователь Валківського ЗДО «Веселка» Дудка Світлана розкрила тему: «Розвивальний вплив гри у поєднанні з музикою дітей раннього та молодшого віку». Директор ЗДО " Веселка" Бородіна Ірина Володимирівна розповіла про участь педагогічного колективу у дитячому проєкті "Мріємо та діємо".

.

Організаційно-методичний супровід ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії
КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» було здійснено організаційно-методичний супровід ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, в якому взяли участь 29 учнів/учениць 8-11-х класів закладів загальної середньої освіти громади: Валківського ліцею імені Олександра Масельського, Валківського ліцею №2, Олександрівського ліцею імені Івана Буряка, Сніжківського, Ков’язького, Огульцівського, Старомерчицького, Високопільського, Серпневого, Сидоренківського, Шарівського, Новомерчицького, Баранівського ліцеїв.
Дякуємо педагогічним працівникам за підготовку учнів до олімпіади та бажаємо всім успіхів та подальших перемог!

5-87.jpg3-110.jpg4-125.jpg22-7.jpg466968979_1350388329657773_4079883788565226851_n.jpg

Вітаємо переможців ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

466668478_1349070426456230_6796879642865468558_n.jpg

Профорієнтаційна робота
Національна академія Національної гвардії України є одним із провідних вищих військових навчальних закладів у системі Міністерства внутрішніх справ України, основним завданням якого є підготовка професійних офіцерських кадрів для Національної гвардії України та інших військових формувань України.
З метою популяризації військової освіти в Україні та підтримки вступної кампанії до Національної академії Національної гвардії України просимо ознайомитись з матеріалами про вищий навчальний заклад за посиланням:
Джерело: Національна академія Національної гвардії України
Можливо, це зображення (текст)
ХХІV Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об'єднаймося ж, брати мої!» (далі – конкурс) проводиться в чотири етапи з 01 листопада 2024 року до 25 лютого 2025 року на виконання Указу Президента України від 22 березня 2002 року № 284 «Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості», відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерством культури і мистецтв України, Державного комітету у справах сім'ї та молоді від 29 серпня 2003 р. № 585/529/875, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 вересня 2003 р. за № 779/8100, листа Міністерства освіти і науки від 11.11.2024 № 1/21031-24 «Про проведення XХІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості».
До розгляду у конкурсі приймаються роботи на тему «Творимо заради майбутнього» у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення», що раніше не подавалися до участі в інших наукових і творчих конкурсах регіонального та державного рівнів, присвячені ролі української культури, її митців, які присвятили свою творчість боротьбі за свободу і незалежність нашої держави. Епіграфом до творчих робіт пропонуються слова Тараса Шевченка: «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине… От де, люде, наша слава, Слава України!».

Організаційно-методичний супровід ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури
КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» було здійснено організаційно-методичний супровід ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури у якій взяли участь 34 учні/учениці 7-11-х класів закладів загальної середньої освіти громади: Валківського ліцею імені Олександра Масельського, Валківського ліцею №2, Ков’язького, Старомерчицького, Високопільського, Серпневого, Сидоренківського, Шарівського, Новомерчицького, Мельниківського ліцеїв.
Дякуємо педагогічним працівникам за підготовку учнів до олімпіади та бажаємо всім успіхів та подальших перемог!

Засідання професійної спільноти для вчителів інтегрованих курсів «Пізнаємо природу» та «Довкілля»
7 листопада 2024 року згідно з планом КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" консультантом центру Наталією Ковтун проведено у дистанційному форматі засідання професійної спільноти для вчителів інтегрованих курсів «Пізнаємо природу» та «Довкілля». В ході заходу вчителі історії поділилися власними практичними родзинками: Алла Іванівна Щербак (Сніжківський ліцей) – «Уроки узагальнення та систематизація знань інтегрованого курсу «Пізнаємо природу»», Надія Яківна Кафян (Новомерчицький ліцей) – «Застосування дошки Padlet на уроках інтегрованого курсу «Пізнаємо природу»». Наталія Ковтун продемонструвала як можна за допомогою ChatGPT створити завдання для оцінювання учнів за стандартами Нової української школи за групами результатів. Під час інформативного блоку консультант ознайомила вчителів з результатами тестування учнів 5 класів з предметів природничої освітньої галузі в рамках регіонального освітнього проєкту «Моніторинг навчальних втрат і розривів у системі загальної середньої освіти Харківської області», проведеного Комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти».

465924703_1344782556885017_9060258815452079129_n.jpg

Онлайн зустріч професійної спільноти асистентів вчителя, асистентів вихователя.
7 листопада 2024 року за координації психолога професійного розвитку Лариси Малахай відбулося засідання спільноти асистентів вчителя, асистентів вихователя за темою “Роль асистента вчителя в інклюзивному класі. Особливості ведення документації”.
В ході заходу власним досвідом поділилася Тетяна Кирилюк асистент вчителя Ковязького ліцею, вона ознайомила присутніх із прикладами ведення службової документації. Радченко Олеся асистент вчителя Сніжківського ліцею розкрила роль асистента вчителя в інклюзивному класі та наголосила на особливості співпраці вчителя та аситента вчителя. Малахай Лариса розкрила питання нормативних документів, особливостей планування діяльності,що допомогло кращому усвідомлення взаємозв’язку між функціями, обов’язками та документацією фахівця.
Також в ході заходу жваво обговорювали наболівші проблеми і питання, кожен міг висловити власну думку.

466104379_1343954230301183_3275741970928236563_n.jpg

Засідання професійної спільноти вчителів зарубіжної літератури
05 листопада 2024 року з метою обміну досвідом роботи та зростання професійного рівня педагогів консультантом Центру, Ларисою Іванською, було організовано та проведено
робочу зустріч для професійної спільноти вчителів зарубіжної літератури.
Під час заходу поділилися власним досвідом роботи Гарбуз Валентина Миколаївна, учитель Новомерчицького ліцею, яка розповіла про використання сучасних форм і методів
навчання для створення мотивації учнів до читання на своїх уроках. Учитель Старомерчицького ліцею Книш Катерина Леонідівна, ознайомила педагогів з використанням
інтегрованих ігор на уроках зарубіжної літератури для формувального оцінювання, а Нестеренко Тетяна Миколаївна, учитель Гонтів’ярської філії Валківського ліцею імені
Олександра Масельського поділилася досвідом щодо використання коміксів, буктрейлерів та фанфіків на своїх уроках з метою формування життєвої компетентності особистості.
Всі матеріали, які були представлені педагогами були надані для використання у роботі членам професійної спільноти.

465792049_1341604800536126_3762138889522771085_n.jpg

З метою створення натхненного простору для обміну досвідом, формування мотиваційного середовища, яке сприяє успішному особистісному та професійному розвитку кожного педагога, 31 жовтня консультантом Центру Наталією Трусовою було проведено зустріч з професійною спільнотою вчителів мистецької галузі.
Навчальна мотивація є важливим чинником успішності учнів. На сьогоднішній день інтеграція знань стає одним з дієвих інструментів для підвищення зацікавленості школярів. Власним досвідом мотивації учнів через інтеграцію знань поділилася Мельник В.О., вчитель мистецтва Мельниківського ліцею.

Засідання професійної спільноти вчителів правознавства та громадянської освіти
31 жовтня 2024 року консультантом Центру Наталією Ковтун було організовано та проведено онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів правознавства та громадянської освіти з метою обміну досвідом роботи вчителів та зростання їх професійного рівня.
Спікери заходу:
“ Формування громадянської та соціальної компетентностей на уроках правознавства та громадянської освіти” (Половик О.І., вчитель правознавства та громадянської освіти Старомерчицького ліцею)
“Формування ключових компетентностей учнів шляхом використання інтерактивних методів навчання на уроках” (Гребенюк В.О., вчитель правознавства та громадянської освіти Новомерчицького ліцею)
Також в ході заходу обговорили питання щодо участі учнів громади у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства та у Всеукраїнському молодіжному конкурсі есе «Я маю право на …».
Всі матеріали заходу розміщені у віртуальній аудиторії Classroom для вчителів правознавства та громадянської освіти для використання у роботі.

465042616_1338581464171793_1416423879128002403_n.jpg

Засідання професійної спільноти вчителів української мови та літератури
30 жовтня 2024 року з метою обміну досвідом роботи педагогів та зростання їх професійного рівня консультантом Центру, Ларисою Іванською, було організовано та проведено робочу зустріч для професійної спільноти вчителів української мови та літератури.
Під час заходу поділилися власним досвідом роботи Нестеренко Тетяна Миколаївна, учитель Гонтів’ярської філії Валківського ліцею імені Олександра Масельського та Базюк
Ірина Володимирівна, учитель Сніжківського ліцею. Так, Тетяна Миколаївна, розповіла присутнім про використання інноваційних підходів до формування креативної особистості
школяра на уроках в умовах «Нової української школи», а Ірина Володимирівна, про розвиток в учнів креативного мислення під час уроків української мови та літератури.
Всі матеріали, які були представлені педагогами були надані для використання у роботі членам професійної спільноти.

464744597_1337920390904567_6663281539324248761_n.jpg

Онлайн-зустріч заступників директорів з навчально-виховної роботи.
30 жовтня 2024 року відбулася робоча зустріч із заступниками директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти. Під час зустрічі обговорено про :
✅підсумки проведення територіального етапу Фестивалю
ораторського мистецтва за темою «Доки живе душа народу – народ безсмертний (П. Загребельний)».
Спікер Іванська Л.П. - консультант центру;
✅супервізію, як інструмент у подоланні професійних труднощів педагогів.
Спікер Ковтун Н.Г. – консультант центру;
✅проведення фізкультурно-оздоровчих заходів «Пліч-о-Пліч Всеукраїнські шкільні ліги» серед учнів та учениць ЗЗСО у 2024/2025 навчальному році.
Спікер Трусова Н.І. – консультант центру;
✅досвід та результати участі у щорічному Всеукраїнському конкурсі "Педагог-новатор".
Спікер Нужа Ю.П. - заступник директора з навчально-виховної роботи Олександрівського ліцею.

464840638_1336190681077538_821233573392300341_n.jpg

Засідання професійної спільноти вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури
Відповідно до запиту педагогів, 23 жовтня 2024 року консультантом Центру Ларисою Іванською, організовано та проведено робочу зустріч для вчителів української мови та
літератури, зарубіжної літератури. Під час проведення заходу було обговорено оцінювання учнів / учениць 5-7 класів відповідно до наказу МОН України №1093 від 02.08.2024 р. «Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання», а також ще раз зупинилися на видах оцінювання та оцінюванні результатів навчання відповідно до загальних та галузевих критеріїв, дорожньої карти учителя/учительки мовно-літературної галузі.
Власними думками щодо оцінювання та заповнення електронного журналу поділилися педагоги-практики, Коляда Тетяна Миколаївна, учитель-методист Валківського ліцею імені
Олександра Масельського та Чорна Маргарита Василівна, старший вчитель Валківського ліцею № 2.

464720343_1336128947750378_4023520323476684743_n.jpg

Надходження підручників
25 жовтня 2024 року наша громада отримала нові підручники для учнів 1,2,5,6 та 7-х класів класів закладів загальної середньої освіти. Це підручники для 1- го класу «Я досліджую світ» в кількості 246 шт., «Мистецтво» в кількості 160 шт., для 2-го класу «Я досліджую світ» в кількості 278 шт., «Мистецтво» в кількості 162 шт., для 5-го класу «Інформатика» в кількості 345 шт., для 6-го Мистецтво» в кількості 387 шт., для 7-го «Українська мова» в кількості 227 шт., «Біологія» в кількості 140 шт., «Інформатика» в кількості 199 шт.
Наразі триває розподіл підручників по закладах загальної середньої освіти.

464430919_1333847961311810_5222724088098382992_n.jpg

З метою підвищення рівня професійної підготовки вчителів через спільне навчання та обговорення нових інструментів викладання математики, відповідно плану роботи КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників", 25 жовтня 2024 року консультантом Центру, Наталією Трусовою, було організовано і проведено робочу зустріч з професійною спільнотою вчителів математики. Під час зустрічі ознайомилися з сучасними інструментами та технологіями, які можуть бути інтегровані у навчальний процес для підвищення зацікавленості учнів. Зокрема, Грубник Л.С., вчителька математики Високопільського ліцею, поділилася власним досвідом використання інтерактивної платформи Wordwall на уроках математики. Власний ютуб-канал продемонструвала вчителька математики Старомерчицького ліцею Федів Т.В. та познайомила присутніх з новою інтерактивною дошкою, яку нещодавно винайшла для себе - OpenBoard. Консультант Центру, з метою налаштувати колег на позитивний настрій, провела інтерактивну вправу " Який в тебе настрій?" та підсумовуючи робочу зустрічі, провела рефлексію за принципом 1+1+1.

464847405_1336192634410676_3151827168154716523_n.jpg

Практикум для вчителів біології, екології та хімії

Засідання професійної спільноти для вчителів географії
24 жовтня 2024 року згідно з планом КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" консультантом центру Наталією Ковтун проведено у дистанційному форматі засідання професійної спільноти для вчителів географії. В ході заходу було розглянуто наступні питання: "Компетентісний підхід до навчання в географії" (Положій В.В., вчитель географії Гонтів'ярської філії Валківського ліцею імені О.Масельського), «Як заповнювати журнал і виставляти оцінки за групами результатів» (Ковтун Н.Г., консультант КУ "Валківський ЦПРПП"). Спільно обговорили питання «Як заповнювати журнал і виставляти оцінки за групами результатів». Наталія Ковтун зробила акценти щодо заповнення електронного журналу на базі «Нові знання» і «Human Школа». Також консультант продемонструвала як можна за допомогою штучного інтелекту створити завдання для оцінювання учнів за стандартами Нової української школи за групами результатів.

Засідання професійної спільноти для вчителів історії
24 жовтня 2024 року згідно з планом КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" консультантом центру Наталією Ковтун проведено у дистанційному форматі засідання професійної спільноти для вчителів історії. В ході заходу вчителі історії поділилися власними практичними родзинками:
Цікало Наталія (Валківський ліцей № 2) - Практичні заняття на уроках історії в 11 класі на тему: “Мої сімейні фото як історичне джерело. Усна історія”.
Сумцов Руслан (Огульцівський ліцей) – Активізація пізнавальної діяльності шляхом використання картографічної наочності.
Спільно обговорили питання «Як заповнювати журнал і виставляти оцінки за групами результатів». Наталія Ковтун зробила акценти щодо заповнення електронного журналу на базі «Нові знання» і «Human Школа». Також консультант продемонструвала як можна за допомогою штучного інтелекту створити завдання для оцінювання учнів за стандартами Нової української школи за групами результатів.
Під час інформативного блоку учителі ознайомилися з можливостями участі учнів та педагогів у різних конкурсах, у заходах до Дня Гідності та Свободи

464420920_1332999498063323_9069555582221845830_n.jpg

24 жовтня 2024 року відбулася онлайн зустріч вчителів початкових класів. Порядок денний був сформований відповідно запитів педагогічних працівників (за результатами опитування).
Сьогодні розглянули питання:
1. Інтерактивне навчання в умовах дистанційного навчання.
Творчо та цікаво розкрила питання та поділилася власними практичними напрацюваннями Куватбаєва Альона Олександрівна, вчитель початкових класів Ков'язького ліцею.
2. Оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти початкової школи.
Цікаво та доступно висвітлила цю тему та презентувала власну розробку системми оцінювання М'якшина Галина Володимирівна, вчитель початкових класів Валківського ліцею ім. О. Масельського
3. Практичні вправи для психологічного розвантаження разом з колегами пропрацювала консультант КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Кирилюк Тетяна Олександрівна.

464420245_1332833791413227_5449209145259567368_n.jpg464149469_1332833781413228_1436869266165230630_n.jpg

З метою забезпечення якісною освітою учнів у галузі інформатики, шляхом постійного професійного розвитку педагогічних працівників, 23 жовтня 2024 року консультант Центру, Наталія Трусова, організувала і провела робочу зустріч професійної спільноти вчителів інформатики. Педагоги обговорили актуальні питання викладання предмету, поділилися власним досвідом.
- Інтеграція ІТ у різні предмети шляхом складання та розв'язування компетентнісних задач (Будюкова В.Г., вчителька інформатики Огульцівського ліцею). Віра Григорівна наголосила на важливості використання інформаційних технологій для поглиблення знань учнів з інших предметів.
- Створення та наповнення власного сайту ( Козарь А.В., вчитель інформатики Валківського ліцею ім.О.Масельського). Андрій Вікторович впевнений, що, користуючись його власним сайтом, учні зможуть надолужити навчальні втрати, оскільки мають постійний доступ до необхідних матеріалів, і в будь-який зручний час і в будь-якому місці, де є Інтернет, можуть отримати, як теоретичні, так і практичні знання.
- Приткова К.В., вчителька інформатики Олександрівського ліцею, поділилася своїми напрацюваннями щодо вирішення типових проблем, з якими стикаються вчителі інформатики під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Як зазначила доповідач: "Головне - не боятися експериментувати та шукати нові підходи".
- Сучасний урок Нової української школи: як зробити його цікавішим, практико-орієнтованим (консультант Центру, Трусова Н.І.). Наталія Іванівна наголосила, що урок повинен бути інтерактивним, спрямованим на розвиток критичного мислення, творчого підходу та співпраці між учнями.

464621557_1333005698062703_3491196018050094700_n.jpg

22 жовтня 2024 року згідно з планом КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" консультантом центру Наталією Ковтун проведено у дистанційному форматі засідання професійної спільноти для вчителів предмета "Захист України" за темою «Військові технології та їх розвиток».
Оксана Кононенко, вчитель Високопільського ліцею ознайомила колег з питаннями: «Основи радіоелектронної боротьби» та «Безпілотні авіаційні комплекси та безпілотні літальні апарати». Під час зустрічі обговорювалися сучасні військові технології та інновації, що відіграють важливу роль у підготовці учнів та сприяють підвищенню якості навчання. Консультант Наталія Ковтун наголосила, що навчальний предмет «Захист України» виступає важливою ланкою військово-патріотичного виховання, яке, своєю чергою, визначено складовою національно-патріотичного виховання, - що в часи війни стає пріоритетом національно-патріотичного виховання.

Обмін досвідом для педагогів – важлива спонука до творчої діяльності, професійного зростання та мотивації рухатись далі, сприймаючи і впроваджуючи новинки в освітньому процесі.
21 жовтня, з метою такого обміну, консультантом Центру Наталією Трусовою, проведено робочу онлайн-зустріч. На початку зустрічі Наталія Іванівна, з метою налаштувати учасників на позитивну роботу, провела інтерактивну вправу " Який у тебе настрій?" Під час засідання обговорили: 1. Оцінювання НУШ у 5 - 7 класах ( В. Подпорінова). 2. Дистанційні уроки фізичної культури . ( О. Коляда). 3. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5 - 7 класів Нової української школи. Освітня галузь " Фізична культура" ( Л. Стась). 4. Фізичні якості. (С. Точка).

464150883_1330602641636342_7741747985789896075_n.jpg464195182_1330530904976849_3869453579111631330_n.jpg

З метою сприяння фаховому розвитку педагогів закладів освіти Валківщини центр професійного розвитку педагогічних працівників продовжує надавати підтримку в налагоджені партнерської взаємодії між освітянами та координувати діяльність професійних спільнот. Так, 17 жовтня 2024 року відбулася робоча зустріч з професійною спільнотою вчителів фізики. Під час заходу вчителі фізики Олександрівського та Ков'язького ліцеїв ( Краснов О. та Конотоп Л) поділилися власним досвідом роботи. Зокрема, Олександр Юрійович продемонстрував в дії конструктор "Практична електроніка", який може бути альтернативою лабораторним роботам. Лілія Володимирівна поділилася лайфхаками, які разом з дітьми придумують для кращого запам'ятовування формул. Керівник професійної спільноти, вчитель фізики Старомерчицького ліцею, Леся Олександрівна Шостак розповіла про те, як у неї в закладі домовилися оцінювати учнів 5-7 класів Нової української школи. Наостанок, консультант Центру, Наталія Трусова поділилася презентацією "Сучасний урок Нової української школи: як зробити його цікавішим
і практико-орієнтованим?" та підвела підсумок у вигляді рефлексії.

463283875_1327233981973208_8924491412529893227_n.jpg463511968_1327233978639875_7166095299406380570_n.jpg

Засідання професійної спільноти педагогічних працівників закладів дошкільної освіти

463398321_1327228601973746_4329189294809354451_n.jpg

Методичний коворкінг

463048438_1326428382053768_2682116251504737990_n.jpg

15 жовтня 2024 року з метою взаємонавчання вчителем правознавства та громадянської освіти Огульцівського ліцею Макаренко Софією Юріївною організований та проведений урок громадянської освіти у 10 класі за темою «Права дитини Механізми захисту прав дитини». Протягом уроку вчитель на високому рівні продемонструвала володіння професійними компетентностями, зокрема предметно-методичною, інформаційно-цифровою, педагогічне партнерство, організаційною, рефлексивною тощо. До заходу долучилися небайдужі педагоги, які прагнуть постійного розвитку, самовдосконалення.

463128368_1326376525392287_1548806303312721103_n.jpg

Нетворкінг для вчителів основ здоров'я

463220823_1325500268813246_930215646336461638_n.jpg

Практикум для вчителів біології, екології та хімії

463223715_1325370892159517_933028622767516402_n.jpg

Педагогічний меседж для заступників директорів з виховної роботи
14 жовтня 2024 року консультантом центру Наталією Ковтун проведено педагогічний меседж "Алгоритм дій педагогічних працівників щодо виявлення та запобігання домашньому насильству та взаємодія з іншими органами та службами" у дистанційному форматі (на платформі Google Meet).

462773614_1321330039230269_6177746645443596343_n.jpg

Нетворкінг для вчителів англійської мови

462387620_1320262572670349_2835723484133711689_n.jpg462587983_1320262569337016_2759384557959054587_n.jpg

Консультант КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Любота Тетяна взяла участь у вебінарі "Запровадження безбар'єрності освітніх послуг у закладах дошкільної освіти" який провели фахівці Ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти КВНЗ "ХАНО".
Зміст заходу був спрямований на підвищення інклюзивної та предметно-методичної компетентностей педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.
Учасникам вебінару було представлено методичні рекомендації щодо запровадження безбар’єрності в освіті, їх значення для створення рівних умов для дітей з особливими освітніми потребами, презентовано сучасні підходи до інклюзивного навчання, що дозволяють поєднувати різні методи навчання з індивідуальним підходом до кожної дитини, обговорювалися методи психолого-педагогічної підтримки педагогів, дітей з ООП та їхніх родин в сучасних умовах.

462586993_1320215179341755_844788803907257094_n.jpg462622979_1320215236008416_1622519704645908154_n.jpg

За координації психолога центру професійного розвитку Лариси Малахай 08.10.2024 року відбулося засідання професійної спільноти практичних психологів під час засідання були розглянуті актуальні питання роботи психологів, такі як організація проведення дня ментального здоров'я, також було розглянуто міжвідомчий алгоритм взаємодії щодо превенції та протидії булінгу(цькування) - особливості роботи практичного психолога та соціального педагога.

461946177_1316282953068311_6037770620859424829_n.jpg

Практичний челендж для вчителів "Пізнаємо природу" та "Довкілля"
Згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" 3 жовтня 2024 року консультантом центру Наталією Ковтун проведено практичний челендж "Інтегровані курси природничої освітньої галузі: практична спрямованість курсу, актуальні питання, нові методичні підходи до викладання" для вчителів "Пізнаємо природу" та "Довкілля" у дистанційному форматі.

461983653_1315531703143436_1178493475031482350_n.jpg

Нетворкінг для професійної спільноти вчителів математики
Відповідно до запиту, 02 жовтня 2024 року консультантом Центру Наталією ТРУСОВОЮ організовано та проведено нетворкінг для професійної спільноти вчителів математики " Оцінювання учнів 5 - 7 класів за новими рекомендаціями від 02.08.2024 р." Під час заходу вчителі математики Сніжківського ліцею (Алла РИБНИЦЬКА) та Валківського ліцею імені О.Масельського (Надія КОТЕЛЕВЕЦЬ) поділилися власними системами оцінювання, що застосовуються у їхніх закладах та показали приклади заповнення журналу. Консультант Центру ще раз наголосила на видах оцінювання, зупинилася на питаннях оцінювання результатів навчання відповідно до загальних та галузевих критеріїв оцінювання. Продемонструвала систему оцінювання, яку запозичила у вчителів-пілотників України.

1-107.jpg

25 вересня 2024 року консультантом Центру Наталією Трусовою проведено онлайн-семінар для вчителів галузі " Фізична культура" «Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання предмету фізична культура у 2024-2025 навчальному році".

1-106.jpg22-6.jpg

Онлайн - зустріч із шкільними бібліотекарями та відповідальними за бібліотечні фонди.
26 вересня 2024 року, напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек, відбулася робоча онлайн - зустріч із шкільними бібліотекарями та відповідальними за бібліотечні фонди закладів загальної середньої освіти Валківської громади. Під час зустрічі розглянуті питання про:
- Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки!";
- Стан забезпеченості підручниками учнів ЗЗСО;
- Хід інвентаризації бібліотечного фонду підручників.
Заходи у закладах в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки!" триватимуть з 01 по 31 жовтня 2024 року.
Кращі напрацювання будуть висвітлені у соціальних мережах на сторінках центру.

Про проведення територіального етапу Фестивалю
ораторського мистецтва
25 вересня 2024 в онлайн-режимі проведено територіальний етап Фестивалю ораторського мистецтва за темою «Доки живе душа народу – народ безсмертний (П. Загребельний)».
У Фестивалі взяли участь учні 10-11-х класів закладів загальної середньої освіти громади, а саме:
Чередніченко Юлія, учениця 11 класу Баранівського ліцею, Сидоренко Микита, учень 10 класу Мельниківського ліцею, Божков Роман, учень 10 класу Високопільського ліцею, Козаченко Аніта, учениця 11 класу Валківського ліцею №2, Ключко Єгор, учень 10-А класу та Лихоман Руслан, учень 11-А класу Валківського ліцею імені О. Масельського,
Куц Дарина, учениця 11 класу Новомерчицького ліцею, Клименко Яніна, учениця 10 класу Олександрівського ліцею, Просянкін Дмитро, учень 10 класу Старомерчицького ліцею, Дзюба Ілля, учень 11 класу Шарівського ліцею, Магріані Єлизавета, учениця 11 класу Сніжківського ліцею.
За рішенням журі переможцем територіального етапу Фестивалю ораторського мистецтва став Ключко Єгор, учень 10 класу Валківського ліцею імені О. Масельського, який буде захищати честь громади на обласному етапі Фестивалю.
Призерами Фестивалю стали: Просянкін Дмитро, учень 10 класу Старомерчицького ліцею - ІІ місце, Клименко Яніна, учениця 10 класу Олександрівського ліцею - ІІІ місце.
Вітаємо переможця та призерів Фестивалю, бажаємо невичерпної енергії, подальших
успіхів та нових досягнень!

1-105.jpg3-109.jpg

Практичний челендж для вчителів історії
25 вересня 2024 року відбувся у дистанційному форматі практичний челендж для вчителів історії, організований консультантом центру Наталією Ковтун. Під час заходу Цікало Наталія Іванівна, вчитель історії Валківського ліцею №2, поділилася досвідом участі у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», який реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні та в партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси. Наталія Іванівна ознайомила колег з можливостями інтеграції інфомедійної грамотності в освітній процес з метою посилення стійкості до дезінформації та маніпуляцій шляхом зміцнення навичок критичного сприйняття інформації серед освітян та учнівства формування попиту на якісну інформацію.

1-104.jpg

Засідання творчої групи вчителів української мови та літератури

1-103.jpg3-108.jpg

Онлайн -вебінар для професійної спільноти педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.
24 вересня 2024 року , згідно з планом роботи КУ «Валківський ЦПРПП» консультантка центру Тетяна ЛЮБОТА взяла участь в онлайн – вебінарі присвяченому Всеукраїнському Дню Дошкілля.
Центром громадянського виховання спільно з кафедрою дошкільної та початкової освіти за участі Східного міжрегіонального управління Державної служби якості освіти проведено вебсемінар за темою «Пріоритетні вектори розвитку дошкілля Харківщини в сучасних умовах».
Під час заходу презентовано нові тренди методичної роботи у 2024/2025 навчальному році; охарактеризовано систему забезпечення якості дошкільної освіти відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» № 3788-IX; актуалізовано питання створення інноваційного освітнього простору педагогічних працівників закладів дошкільної освіти; поінформано про хід реалізації першого етапу проєкту ЮНІСЕФ «Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні» в ЗДО Харківської області».

211.jpg

Засідання тимчасового творчого колективу вчителів англійської мови
1-102.jpg
Педагогічна локація для вчителів правознавства та громадянської освіти
18 вересня 2024 року консультантом Центру Наталією Ковтун проведено педагогічну локацію для вчителів правознавства та громадянської освіти, в ході заходу детально опрацювали інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання предметів у 2024/2025 навчальному році.

1-101.jpg

18 вересня 2024 року консультантом Центру Наталією Трусовою проведено онлайн-семінар для вчителів технологічної галузі «Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання предметів технологічної галузі у 2024- 2025 навчальному році".

1-100.jpg

Івент для вчителів предмета "Захист України"
17 вересня 2024 року консультантом Центру Наталією Ковтун проведено івент для вчителів предмета "Захист України", в ході заходу детально опрацювали інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання предмета "Захист України" у 2024/2025 навчальному році.