1-124.jpg

Якісна підготовка до НМТ – запорука успіху!
Національний мультипредметний тест (НМТ) – це важливий крок до майбутнього, і його успішне складання залежить від правильної та системної підготовки. 28 лютого 2025 року консультант Центру Наталія Трусова організувала і провела онлайн-зустріч для вчителів математики "Якісна підготовка до НМТ – запорука успіху!" Речницею заходу була вчителька математики Валківського ліцею ім. Олександра Масельського, Ріта Кравцова, яка продемонструвала власні кроки підготовки здобувачів освіти до НМТ. Ріта Анатоліївна повідомила, що ініціатива проведення пробного НМТ у закладі виникла у її доньки, колишньої вчительки математики цього ж таки ліцею, Вікторії Кравцової. Вже третій рік поспіль ліцеїсти випробовують власні сили, зокрема, під час проведення пробного НМТ учасники можуть оцінити свої сильні та слабкі сторони, щоб знати, на що варто звернути більше уваги під час підготовки; відчувають атмосферу реального тестування, що дає можливість справитися з хвилюванням на основному НМТ; вчаться правильно розподіляти час між різними блоками тесту. Зазначене тестування Ріта Анатоліївна провела вже двічі: на осінніх та зимових канікулах, готується ще провести і на весняних канікулах. Вчителька говорить, що вже на зимових канікулах діти показали кращі результати, ніж на осінніх і впевненіше себе почували. Таким чином, пробне НМТ є важливим етапом підготовки, який допомагає впевненіше почуватися під час складання основного тесту.

1-123.jpg

📌Важлива інформація!
Про забезпечення проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2024-2025 роках (1, 2, 3 та 8 класи).
Вибір підручників буде здійснюватися за координації ЦПРПП.

22-13.jpg1-122.jpg

Тренди майбутнього у спорті 27 лютого 2025 року у нашому освітньому просторі відбулася цікава та змістовна зустріч, присвячена актуальним трендам майбутнього у спорті. Захід об’єднав учителів фізичної культури, які прагнуть впроваджувати сучасні методики навчання та мотивувати молодь до активного способу життя.
🔹 Спікером заходу став Донченко Ілля, запрошений вчитель фізичної культури, КЗ Гімназії 2 м. Приморська Запорізької області, вчитель-методист, заслужений вчитель України.
Переможець конкурсу «Учитель року 2023» в номінації «Фізична культура».
Співзасновник сайту та YouTube каналу «Фізкультура з Донченко». Пан Ілля поділився цінними знаннями про сучасні тенденції у фізичному вихованні, роль інноваційних технологій у спорті та методи залучення дітей до активного руху.
💡 Під час зустрічі педагоги розглянули:
✔ Новітні підходи до фізичної культури в школах.
✔ Використання цифрових технологій у спорті.
✔ Важливість мотивації та персоналізованих тренувань.
Захід пройшов у дружній атмосфері, учасники отримали корисну інформацію та змогли обмінятися власним досвідом. Щиро дякуємо нашому спікеру та всім присутнім за активну участь!

22-10.jpg1-114.jpg

27 лютого 2025 року відбувся інформаційний меседж щодо змін у початковій освіті.
Зокрема, консультант центру Тетяна Кирилюк, ознайомила колег з процесом оновлення Державного стандарту початкової освіти та оновленнями, які передбачені у положенні про сертифікацію педагогічних працівників (відповідно до Інформаційної записки Харківського РЦОЯО за підсумками реєстрації на сертифікацію педагогічних працівників у 2025 році).
Також розібрали учительський апгрейд як корисний та дієвий інструмент самооцінювання в рамках удосконалення оцінювально-аналітичної компетентності та здатності навчатися протягом життя.
На завершення вчителі ознайомилися з умовами участі у Всеукраїнському інтернет-флешмобі "Ми - нащадки Кобзаря".

3-114.jpg1-115.jpg

Засідання спільноти практичних психологів, відбулося в незвичному форматі, а у співпраці з практичними психологами Зміївської громади. Психолог Зміївського ЦПРПП Хечоян Надія Олександрівна виступила за темою: "Перетворення досвіду роботи на вимірювальний успіх: стратегії та інструменти" вона поділися успішним досвідом щодо написання авторських програм, публікацій. В процесі засідання попрацювали в площині свідомого і підсвідомого, що допомагає що перешкоджає! Було визначено особисті мотиватори та перешкоди, щодо даного досвіду. Кожен визначив для себе в якому напрямку йому рухатися, вивчаючи успішний досвід колег!
1-116.jpg
Засідання професійної спільноти педагогічних працівників закладів дошкільної освіти
20 лютого 2025 згідно з планом КУ « Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» консультантом центру Тетяною Люботою проведено у дистанційному форматі засідання професійної спільноти для вихователів ЗДО на тему : «Екологічне виховання. Від екології природи до екології душі». Сьогодні вихователі Валківської громади поповнили свої знання з екологічного виховання і ще раз впевнилися, що реалізувати його можна через усі освітні лінії Базового компоненту та необхідність його вивчення для гармонійного співіснування дитини з природою, виховуючи відповідальних громадян майбутнього.
Вихователь Старомерчицького ЗДО « Золотий півник», Тимченко Світлана Григорівна, поділилася досвідом роботи : «Значення екологічного виховання у всебічному розвитку особистості дітей дошкільного віку» і чудовим майстер –класом з виготовлення еко-годівнички.
Вихователь Новомерчицького ліцею, Цапенко Світлана Миколаївна, поділилася досвідом роботи з теми: « Інтегрований підхід до екологічного виховання та математичного розвитку дошкільнят» та цікавим використанням паперового стаканчика в екологічній темі « Друге життя сміття» виготувавши з нього квітку.
Вихователь Ков`язського ліцею, Бабічева Наталія Вікторівна, розкрила тему: « Екологічне виховання дошкільників через експериментально-дослідницьку діяльність» і поділилася лайфхаком виготовлення снігу за допомогою крохмалу.

1-117.jpg

Професійний стандарт вчителя ЗЗСО - це не лише основа ефективної атестації, а й запорука високих результатів у професійній діяльності.
18 лютого 2025 року консультантка Центру, Наталія Трусова, провела онлайн-зустріч з професійною спільнотою вчителів фізичної культури. Під час зустрічі консультантка ознайомила присутніх з :
- оновленим Професійним стандартом вчителя ЗЗСО; -особливостями професійних кваліфікацій учителя та їх присвоєння;
- напрямками застосування Професійного стандарту різними цільовими групами; - орієнтовним описом професійних компетентностей вчителя відповідно до кваліфікаційних категорій педагогічних працівників;
- Положенням про атестацію педагогічних працівників, зокрема присвоєння педагогічних звань.
Дотримання професійного стандарту є не просто вимогою, а інвестицією в майбутнє. Це шлях до стабільного професійного розвитку, вдосконалення навичок і підвищення якості роботи, що зрештою сприяє успіху як окремих фахівців, так і всієї галузі в цілому.

480206073_1424437375586201_8840971625861617584_n.jpg

Спільними зусиллями впроваджуємо ключову реформу Міністерства освіти і науки України!
✅Сьогодні стартує навчання з підготовки тренерів-педагогів для підвищення кваліфікації вчителів, які викладатимуть навчальні дисципліни у 8-х класах з 01.09.2025 року.
✅Директори та заступники 11-ти закладів загальної середньої освіти громади, які успішно пройдуть навчання у період з 17.02.2024 по 22.02.2024 та одержать сертифікати тренера-педагога Нової української школи, будуть навчати педагогів своїх закладів за принципом корпоративного навчання. Цей принцип передбачає навчання внутрішніми силами. Саме керівники та заступники очолять свої колективи щодо навчання та спільно опрацюють нові принципи, нові підходи та методики реформи НУШ у 8 класах.
✅Таке навчання є необхідним для всіх учителів, які з вересня 2025 року будуть навчати учнів 8-х класів.
До навчання долучаються і педагогічні працівники центру професійного розвитку, які також проведуть навчання для педагогів громади.
✅Метою об’єднання зусиль є сприяння реалізації державної та регіональних стратегій реформування освітньої сфери, впровадження ідей Концепції «Нова українська школа», нових Державних стандартів загальної середньої освіти та навчально-методичної діяльності.
✅Підготовка тренерів Нової української школи здійснюватиметься педагогічними працівниками КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

477769091_1421290315900907_1878324512004919388_n.jpg

Професійний стандарт - це основа ефективної атестації та запорука високих результатів у професійній діяльності.
13 лютого 2025 року консультантка Центру, Наталія Трусова, провела онлайн-зустріч з професійною спільнотою вчителів фізики, присвячену обговоренню оновленого професійного стандарту вчителя. Під час заходу були розглянуті ключові вимоги до кваліфікації педагога, основні компетентності та їх вплив на освітній процес. Учасники мали можливість поділитися своїми думками, поставити запитання та обговорити шляхи впровадження стандарту в роботу. За підсумками зустрічі визначено напрямки професійного розвитку та подальші кроки для вдосконалення педагогічної діяльності.

1-118.jpg

Дотримання професійного стандарту - запорука успішної атестації.
Професійний стандарт є основою для оцінки кваліфікації працівників. Це важливо як для кар'єрного зростання, так і для проведення атестацій та сертифікацій, що дозволяє об'єктивно розвивати рівень професіоналізму та відповідність вимогам ринку. Він встановлює чіткі критерії для виконання конкретних робіт і забезпечує високу якість роботи для різних цільових груп. З метою інформаційної обізнаності, сприяння професійному розвитку та зростанню педагогічних працівників, 11 лютого 2025 року консультантка Центру, Наталія Трусова, провела онлайн-зустріч для професійної спільноти вчителів інформатики.

475803761_1414855453211060_6591725718543342639_n.jpg

Практичний челендж для вчителів географії та інтегрованих курсів «Пізнаємо природу» й «Довкілля»
06 лютого 2025 року відбувся практичний челендж для професійних спільнот вчителів географії та інтегрованих курсів «Пізнаємо природу» й «Довкілля». Захід, організований у дистанційному форматі на платформі Google Meet, провела консультант Центру Наталія Ковтун. Учасники челенджу отримали детальну інформацію про умови участі у Фестивалі, критерії оцінювання конкурсних матеріалів, а також ознайомилися з кращими освітніми практиками. Ганна Ігорівна Пасічник, вчитель географії Мельниківського ліцею, поділилася власним досвідом подолання освітніх втрат у дистанційному навчанні. За результатами Фестивалю «Добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» у 2024 році цей досвід було відзначено дипломом ІІІ ступеня.
Завдання Фестивалю:
✅ виявлення ініціативних педагогів, які впроваджують сучасні методики та інноваційні освітні технології;
✅ сприяння співпраці між науковими, методичними та педагогічними працівниками;
✅ розвиток професійної компетентності вчителів у межах концепції Нової української школи;
✅ створення інноваційного освітнього простору для педагогічної спільноти Харківщини.
Фестиваль став важливим майданчиком для обміну досвідом, підвищення професійної майстерності вчителів та реалізації сучасних освітніх ініціатив.

479184924_1419698779393394_2968368798505554426_n.jpg

Практичний челендж для вчителів історії, правознавства та громадянської освіти
12 лютого 2025 року відбувся практичний челендж для вчителів історії, правознавства та громадянської освіти. Захід, організований у дистанційному форматі на платформі Google Meet, провела консультант Центру Наталія Ковтун. Учасники челенджу отримали детальну інформацію про умови участі у Фестивалі «Добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують», критерії оцінювання конкурсних матеріалів, обговорили недоліки, допущені учасниками фестивалю, з метою недопущення надалі подібних помилок. Вчитель Олександрівського ліцею імені Івана Буряка Нужа Юлія Павлівна поділилася досвідом подолання освітніх втрат під час дистанційного навчання "Практичний досвід організації освітнього процесу на уроках Громадянської освіти через застосування сучасних форм навчання". За результатами Фестивалю «Добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» у 2024 році цей досвід було відзначено дипломом ІІІ ступеня. Юлія Павлівна презентувала свою конкурсну роботу, поділилася власними напрацюваннями, розміщеними на онлайн-дошці Padlet, ознайомила колег з можливостями дошки Padlet для подолання освітніх втрат під час дистанційного навчання.

476803940_1418759509487321_706598947028774829_n.jpg

Практичний челендж для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників
10 лютого 2025 року відбувся практичний челендж для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників. Захід, організований у дистанційному форматі на платформі Google Meet, провела консультант Центру Наталія Ковтун. Учасники челенджу отримали детальну інформацію про умови участі у Фестивалі «Добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують», критерії оцінювання конкурсних матеріалів, обговорили недоліки, допущені учасниками фестивалю, з метою недопущення надалі подібних помилок, а також ознайомилися з кращими освітніми практиками. Вчителі Олександрівського ліцею імені Івана Буряка Нужа Юлія Павлівна та Полтавська Оксана Василівна поділилася досвідом "Інноваційні підходи в організації виховної роботи засобами сервісу BookCreator". За результатами Фестивалю «Добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» у 2024 році цей досвід було відзначено дипломом ІІІ ступеня. Педагоги презентували власну роботу колегам, детально ознайомили зі структурою написання опису власного досвіду, детально розповіли про можливості використання сервісу BookCreator у виховній роботі під час дистанційного навчання. З метою формування моральних основ дитячої особистості прикладами героїчних вчинків захисників України під час російсько-української війни, сприяння вихованню громадянина України, здатного берегти історичну пам’ять про героїчні вчинки ЗСУ, бійців добровольчих батальйонів, які виборюють незалежність і суверенітет нашої держави, Юлія Павлівна та Оксана Василівна створили Книгу пам’яті «Герої не вмирають» на базі сервісу BookCreator.

476199852_1414832399880032_5725967462621926612_n.jpg

Професійний стандарт - це основа ефективної атестації та запорука високих результатів у професійній діяльності. Застосування Професійного стандарту " вчителя закладу загальної середньої освіти" у процесі атестації сприяє підвищенню прозорості та ефективності оцінювання. З метою інформаційної обізнаності, сприяння професійному розвитку та зростанню педагогічних працівників, 06 лютого 2025 року консультантка Центру, Наталія Трусова, провела онлайн-зустріч для професійної спільноти вчителів математики. Під час зустрічі консультантка ознайомила присутніх з :
- оновленим Професійним стандартом вчителя ЗЗСО; - особливостями професійних кваліфікацій учителя та їх присвоєння;
- напрямками застосування Професійного стандарту різними цільовими групами;
- орієнтовним описом професійних компетентностей вчителя відповідно до кваліфікаційних категорій педагогічних працівників;
- Положенням про атестацію педагогічних працівників, зокрема присвоєння педагогічних звань.
Дотримання професійного стандарту є не просто вимогою, а інвестицією в майбутнє. Це шлях до стабільного професійного розвитку, вдосконалення навичок і підвищення якості роботи, що зрештою сприяє успіху як окремих фахівців, так і всієї галузі в цілому.

476246330_1415577809805491_1044609793912254120_n.jpg
В

1-119.jpg

Професійний стандарт – запорука успішної атестації
Атестація працівників є важливим етапом у процесі професійного розвитку, який дозволяє оцінити рівень компетентності, відповідність кваліфікаційним вимогам та підвищити ефективність трудової діяльності. Одним із ключових елементів успішного проходження атестації є професійний стандарт, що визначає чіткі критерії та вимоги до знань, умінь і навичок фахівців. 05 лютого 2025 року консультантка Центру, Наталія Трусова, провела вебінар для професійної спільноти вчителів технологічної галузі "Професійний стандарт – запорука успішної атестації". Під час зустрічі Наталія Іванівна познайомила колег з оновленим змістом Професійного стандарту, зупинилася на питаннях змісту, структури, використання професійного стандарту різними цільовими категоріями. Продемонструвала опис професійних компетентностей вчителя відповідно до кваліфікаційних категорій педагога. Дійшли висновку, що професійний стандарт є дороговказом для професійного зростання кожного фахівця.

22-12.jpg3-115.jpg1-120.jpg

🔰Онлайн-зустріч заступників директорів з навчально-виховної роботи.
31 січня 2025 року відбулася робоча зустріч із заступниками директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти. Під час зустрічі обговорено про:
✅впровадження цифрових технологій в освіті: від організації роботи вчителя до аналізу успішності учнів (Котелевець Н.А. – директор Валківського ліцею ім. О. Масельського);
✅підсумки проведення Всеукраїнських учнівських конкурсів у 2024/2025 н.р. (Олійник В.М. – директор центру);
✅орієнтовний опис професійних компетентностей вчителя відповідно до кваліфікаційної категорії педагогічних працівників (упорядковано відповідно до Професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти», затвердженого наказом МОН від 29.08.2024 р. № 1225) (Олійник В.М. – директор центру) - за матеріалами УІРО;
✅введення у 8 класі нового обов’язкового предмета «Підприємництво та фінансова грамотність» (Ковтун Н.Г. – консультант центру);
✅підвищення кваліфікації педагогічних працівників у лютому – грудні 2025 року за субвенцією (Олійник В.М. – директор центру);
✅підвищення кваліфікації за програмою «СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей та педагогів» (Олійник В.М. – директор центру);

475548929_1410195920343680_9131312371705136595_n.jpg

30 січня 2025 року консультантом центру Наталією Ковтун проведено онлайн-зустріч для вчителів історії, правознавства та громадянської освіти за темою «Професійний стандарт і сучасний учитель: виклики та можливості». Консультант ознайомила зі змінами, що відбулися у структурі та змісті Професійного стандарту вчителя, особливостями професійних кваліфікацій учителя та їх присвоєння. Також з вчителями було обґрунтовано напрями застосування Професійного стандарту різними цільовими групами, окреслено можливості його використання під час атестації/сертифікації педагогічних працівників.

475465248_1410086883687917_1405989957468678553_n.jpg

Участь у організаційно-методичній нараді для керівників (спеціалістів) МОУСО, директорів (консультантів) ЦПРПП
✅30 січня 2025 року директор та консультанти центру взяли участь у організаційно-методичній нараді «Про організацію виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2024 р. № 1513 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” у 2025 році» та наказу Міністерства освіти і науки України від 30.12.2024 № 1819 «Про реалізацію програми підвищення кваліфікації «СЕН ″Зерна″: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів», організованою КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти.
✅Отримана інформація буде доведена до керівників закладів загальної середньої освіти.

1-121.jpg

Засідання професійної спільноти педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.
30 січня 2025 року згідно з планом КУ « Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» консультантом центру Тетяною Люботою проведено у дистанційному форматі засідання професійної спільноти для вихователів ЗДО.
Консультант ЦПРПП Малахай Лариса Павлівна виступила з доповіддю на тему: « Психологічна підтримка учасників освітнього процесу» та провела декілька вправ для визначення психологічного стану вихователів.
Вихователь Старомерчицького ЗДО « Золотий півник« Неруш Катерина Геннадіївна поділилася досвідом роботи : « Дистанційна робота з дітьми дошкільного віку для недопущення освітніх втрат і розривів» та цікавими іграми створених на платформах Learning.Apps.org , Wordwall для асинхронної роботи з дітьми дошкільного віку.
Вихователь Валківського ЗДО « Берізка» Тремба Оксана Юріївна поділилася досвідом роботи у відео редакторі CapCut : "CapCut у роботі вихователя: монтаж відео для фізичних активностей".

475788153_1409409967088942_4770660663820085967_n.jpg475416279_1409409923755613_3967847265519477484_n.jpg

Професійний розвиток: нові горизонти через співпрацю
30 січня 2025 року, згідно плану роботи КУ "Валківський ЦПРПП", консультантка Наталія Трусова, спільно з вчителем інформатики Ков'язького ліцею, Миколою Борщем, організували та успішно провели надзвичайно важливий захід, спрямований на розвиток цілої низки професійних компетентностей педагогів, на мотивацію участі педагогів у фахових конкурсах, фестивалях, турнірах. Ця подія стала платформою для обміну досвідом участі та перемоги у обласному фестивалі добрих практик "Майстри педагогічної справи презентують", під час якої Микола Сергійович презентував власну роботу, яка отримала диплом І ступеня. Учасники обговорили помилки, які найчастіше допускають педагоги, розглянули зразок оформлення досвіду. Участь у фестивалі підкреслює важливість постійного професійного розвитку, сприяє поширенню передового досвіду та надихає на нові досягнення. Це також чудова можливість сформувати нові професійні контакти, знайти однодумців і підвищити якість освітнього процесу. Тож будуємо разом майбутнє освіти!

475310400_1407688967261042_5385585417635199999_n.jpg

27 січня 2025 року консультантом центру Наталією Ковтун було проведено онлайн-зустріч професійних спільнот заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, класних керівників щодо пілотного проєкту створення Шкільних клубів волонтерства. Шкільний клуб волонтерства — це проєкт Української Волонтерської Служби, що реалізовується за підтримки ЮНІСЕФ Україна та фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW. Шкільний клуб волонтерства — це навчальна програма у форматі факультативних занять у школах для учнів 8-11 класів. Заняття допоможуть учням дізнатися про волонтерство на теорії та практиці. Програма складається з двох уроків на тиждень та реалізовується з січня по травень 2025 року. Програма занять отримала гриф Міністерства освіти і науки України «Схвалено до використання в освітньому процесі»

474738116_1404627560900516_2988661881382900495_n.jpg

23 січня 2025 року консультантом центру Наталією Ковтун проведено онлайн-зустріч для вчителів географії, інтегрованих курсів «Пізнаємо природу», «Довкілля» за темою «Професійний стандарт і сучасний учитель: виклики та можливості». Консультант ознайомила зі змінами, що відбулися у структурі та змісті Професійного стандарту вчителя, особливостями професійних кваліфікацій учителя та їх присвоєння. Також з вчителями було обґрунтовано напрями застосування Професійного стандарту різними цільовими групами, окреслено можливості його використання під час атестації/сертифікації педагогічних працівників.
473297431_1399281341435138_8885350757420427545_n.jpg
✅Участь у міжрегіональному онлайн-семінарі.
16 січня 2025 року директор центру Валентина ОЛІЙНИК, взяла участь у міжрегіональному онлайн-семінарі «Результати загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану», за запрошенням Східного міжрегіонального управління Державної служби якості освіти.
✅Учасники заходу – керівники закладів освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, спеціалісти місцевих органів управління у сфері освіти Донецької, Луганської та Харківської областей — ознайомились з результатами загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану, динамікою змін і визначили шляхи оперативного реагування на них.
‼️У загальних висновках результатів тестування зазначено, що другий рік поспіль переважна більшість учасників тестування отримують результати середнього рівня.

472516480_1393923335304272_5322023782563086780_n.jpg

Участь у міжрегіональній освітянській онлайн-зустрічі
🔰09 січня 2025 року директор центру Валентина Олійник, взяла участь у міжрегіональній освітянській онлайн-зустрічі за результатами проведення сертифікації вчителів у 2024 році, за запрошенням Східного міжрегіонального управління Державної служби якості освіти.
🔰Захід відбувся за участі Нелі Величко, начальниці управління сертифікації та освітніх програм Державної служби якості освіти України, Світлани Вольянської, начальниці Східного міжрегіонального управління Державної служби якості освіти, керівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників, експертів із сертифікації, сертифікованих педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.
Сертифіковані вчителі поділилися власним досвідом участі у сертифікації.
🔰Довідково: за підсумками сертифікації 2024 року 38 педагогічних працівників Донеччини, 10 учителів Луганщини та 81 учитель Харківщини успішно пройшли сертифікацію (за матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби якості освіти)

472668633_1390782375618368_764766930565367025_n.jpg

З метою ініціювання реєстрації вчителів математики для проходження сертифікації, консультантом Центру, Наталією Трусовою, 06 січня 2025 проведено онлайн-зустріч з професійною спільнотою вчителів математики. Під час заходу консультант наголосила, що сьогодні, останній день реєстрації в межах граничної кількості, визначеної для кожного регіону. Нагадала процедуру проходження сертифікації, особливості та переваги сертифікації. Крім того, Наталія Іванівна нагадала про сучасні підходи до професійної орієнтації в закладі освіти: методичні рекомендації ( за матеріалами ХАНО)

471201135_1383150033048269_2013413129912535341_n.jpg

26 грудня 2024 року педагогічний колектив центру професійного розвитку взяв участь у традиційній щорічній звітно-аналітичній методичній конференції «Імплементація реформи НУШ на Харківщині: досягнення, виклики та перспективи», організованій Комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти».
Вищезазначена конференія проведена з метою сприяння партнерській взаємодії Академії з МОУСО, ЦПРПП, ЦОТ м. Харкова з питань визначення ключових напрямів професійного розвитку педагогів та керівників закладів освіти в умовах імплементації реформи НУШ, і подолання викликів сьогодення.

471401220_1383261589703780_1131941172355814057_n.jpg

Інформаційний меседж для професійної спільноти вчителів української мови та літератури

471309830_1381045649925374_3088010734447548993_n.jpg

Онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів географії
24 грудня 2024 року консультантом КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Наталією Ковтун було проведено позапланову онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів географії "Семестрове оцінювання результатів навчання учнів за групами результатів". Під час заходу Наталія Ковтун ознайомила учасників зустрічі з роз'ясненнями Міністерства освіти та науки щодо питань оцінювання в 5-7 класах НУШ та з методичними рекомендаціями "Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти із географії", розробленими методистами КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти".

471848263_1383118576384748_1106278392795614105_n.jpg

Онлайн-зустріч заступників директорів з навчально-виховної роботи.
24 грудня 2024 року відбулася робота зустріч із заступниками директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти. Під час зустрічі заслухано :
✅Звіт директора про підсумки роботи комунальної установи «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Валківської міської ради Харківської області за 2024 рік;
✅Про підсумки проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2024/2025 н.р. (спікер – Валентина Олійник, директор центру);
✅Про зміни щодо проведення позачергової атестації педагогічних працівників у 2024/2025 навчальному році за матеріалами УІРО (спікер – Світлана Павлій, лідер професійної спільноти, заступник директора з навчально-виховної роботи Старомерчицького ліцею).

471311979_1383111099718829_5890052802291398958_n.jpg


471161419_1377690830260856_8659098091598288100_n.jpg

Онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів історії
19 грудня 2024 року консультантом КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Наталією Ковтун було проведено позапланову онлайн-зустріч професійної спільноти вчителів історії. В ході заходу обговорили наступні питання: "Сертифікація педагогічних працівників у 2025 році", "Семестрове оцінювання за групами результатів".

471159676_1377692053594067_95721446448732471_n.jpg

Засідання творчої групи вчителів української мови та літератури
«Скарбничка філолога»
18 грудня 2024 року відбулося чергове засідання творчої групи вчителів української мови та літератури «Скарбничка філолога». В ході засідання було обговорено подальші кроки роботи педагогів щодо розробки матеріалів для вивчення літератури рідного краю у школі, адже її викладання лишається полем творчості учителя, сферою його чи її повної відповідальності й щодо змісту, і щодо методів і прийомів навчання.


470580969_1375434410486498_5538137277295133200_n-1.jpg

Засідання тимчасового творчого колективу вчителів англійської мови "ENGLISH";
16 грудня 2024 року відбулося чергове засідання тимчасового творчого колективу вчителів англійської мови. В ході заходу педагоги обговорили питання щодо наповнення
навчальними матеріалами методичного кейсу, який створено на допомогу вчителям англійської мови громади. Матеріали розміщені членами творчої групи у кейсі розподілені
відповідно до класів навчання. Члени професійної спільноти вчителів англійської мови можуть використовувати їх при підготовці до уроків та під час проведення уроків.

470562668_1375432937153312_8957867301105989270_n.jpg

Педагогічний меседж для професійної спільноти вчителів предмета «Захист України»
Згідно з планом роботи КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" 17 грудня 2024 року консультантом центру Наталією Ковтун було проведено педагогічний меседж для професійної спільноти вчителів предмета «Захист України» у дистанційному форматі за темою "Порядок проведення початкової загальновійськової підготовки". Консультант ознайомила педагогів з Постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2024 р. №1393 "Про затвердження Порядку проведення початкової загальновійськової підготовки".

470077974_1371275460902393_2976707174348022070_n-1.jpg

Відповідно до плану КУ "Валківський ЦПРПП" 11 грудня 2024 рокубуло проведено засідання професійної спільноти практичних психологів закладів освіти. Під час зустрічі були підведені підсумки Всеукраїнської акції "16 днів протидії насильства" протягом яких психологи піднімали важливі теми домашнього насильства, торгівлі людьми, прав людей з інвалідністю. Оскільки зараз особливо важливо говорити про захист прав дітей та запобіганню насильству над ними. Досвідом роботи з даного питання поділилася практичний психолог Валківського ліцею імені О.С. Масельського Князєва Світлана Анатоліївна. Вона ознайомила присутніх з різними методиками і прийомами, які психологи можуть застосовувати у своїй роботі. Це і метафоричні асоціативні карти і різноманітні інтерактивні вправи.
470069522_1371257457570860_4791501751415609274_n.jpg

Засідання професійної спільноти педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.
11 грудня 2024 згідно з планом КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» консультантом центру Тетяною Люботою проведено у дистанційному форматі засідання професійної спільноти для вихователів ЗДО: «Інноваційні платформи та програми як інструменти сучасного педагога» «Реформування дошкільної освіти: що передбачає новий Закон України «Про дошкільну освіту».
Тетяна Любота познайомила присутніх з основними тезами щодо реформування дошкільної освіти.
Розглянули як створювати анімації в Power Point за допомогою тригерів.
Консультант центру Кирилюк Тетяна показала як користуватися штучним інтелектом. Цікаво та легко створювати анімації та зображення.
470069522_1371257457570860_4791501751415609274_n-1.jpg

Згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" 10 грудня 2024 року консультантом центру Наталією Ковтун проведено у дистанційному форматі воркшоп для професійної спільноти вчителів правознавства та громадянської освіти, присвячений Міжнародному дню прав людини. Під час заходу з учасниками заходу було обговорено питання формування культури доброчесності та поваги до верховенства права серед учасників освітнього процесу, знайомство учнівства з поняттям «доброчесність», актуалізація та поглиблення знань про корупцію, її негативні наслідки. Учасники зустрічі отримали корисні матеріали для проведення заходів, які можна комбінувати та використовувати, орієнтуючись на потреби та уподобання учнів та учениць. Це різноманітні вправи, завдання, ситуації та ігри, додавання яких до освітнього процесу допоможе познайомити учнівство з темою антикорупції та доброчесності. Освітяни можуть обрати всі із запропонованих активностей або зосередитись на тих, які здаються найкращими саме для їхніх учнів та учениць.

470069522_1371257457570860_4791501751415609274_n-2.jpg

10 грудня – Міжнародний день прав людини!
Сьогодні весь світ відзначає важливий день, присвячений правам людини — основі свободи, справедливості та миру на Землі. 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, 75-ти річчя якої світ має нагоду вшановувати. Саме ця дата стала Міжнародним днем прав людини на підставі ухваленого рішення Генеральною Асамблеєю ООН. Загальна декларація прав людини стала символом надії для мільйонів людей по всьому світу. Вона нагадує: права кожного з нас повинні бути захищені! Сьогодні ми нагадуємо собі й світу, що права людини — це фундамент нашої свободи, справедливості та гідності. Українці добре знають, як важливо боротися за свободу та рівність. Нехай цей день надихає нас стояти на захисті своїх прав і допомагати іншим!

469340422_1366902424673030_8332105999783663314_n.jpg

5 грудня 2024 року відбулася онлайн зустріч професійної спільноти вчителів початкових класів Валківської міської територіальної громади.
На зустрічі розглянуто питання:
🔷Диджиталізація освітнього процесу - впровадження ШІ в навчальний процес: практичні рекомендації. Консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників, Кирилюк Тетяна, ознайомила та показала на практиці можливості декількох нейромереж, які роблять навчальний процес яскравішим, цікавішим та найголовніше, полегшують вчителям процес підготовки до уроків.
🔶Психологічна підтримка учасників навчального процесу: теоретичні аспекти та практичні вправи.
Малахай Лариса - психолог центру професійного розвитку педагогічних працівників розповіла про теоретичні аспекти важливості психологічної допомоги під час навчального процесу всім його учасникам та продемонструвала практичні вправи, які допомагають запобігти або подолати стрес.
🔷Різне:
- про Всеукраїнський математичний конкурс «Кенгуру»;
- онлайн проєкт "Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет";
- про результати конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика;
Тетяна Кирилюк, консультант ЦПРПП ознайомила з умовами проведення математичного конкурсу, процесом проходження учасниками реєстрації та безпосередньо, роботи над завданнями.
Також ознайомилися з потужним онлайн проєктом "Не стій - вмикай: світло, тепло, інтернет" — для всіх, хто живе в Україні в умовах війни, розробленим Фондом "Східна Європа" разом із Державною службою України з надзвичайних ситуацій.
На завершення поговорили про результати конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, привітали переможців та учасників наступного етапу!
469079182_1365180428178563_1956270198332333160_n.jpg
Онлайн-зустріч професійної спільноти для вчителів предмета "Захист України"
Згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" 03 грудня 2024 року консультантом центру Наталією Ковтун проведено онлайн-зустріч професійної спільноти для вчителів предмета "Захист України" за участі представника Національної академії Національної гвардії України, полковника Літвінова Олексія Володимировича, доцента кафедри автомобільної техніки факультету логістики. В ході заходу з метою популяризації військової освіти Олексій Володимрович ознайомив з інформацією про Національну академію Національної гвардії України, про умови вступу до академії, про можливості співпраці в рамках профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді, також розповів про військові звання збройних сил України.

468910401_1364516738244932_5794697063286053325_n-2.jpg

Воркшоп для керівників шкільних методичних об'єднань класних керівників громади
Згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" 2 грудня 2024 року у дистанційному форматі консультантом центру Наталією Ковтун було проведено воркшоп для керівників шкільних методичних об'єднань класних керівників громади. Захід відбувся в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", яка щороку об’єднує небайдужих для боротьби з будь-якими проявами насильства та підтримки прав людини. Учасники зустрічі отримали корисні матеріали для проведення інформаційних заходів щодо профілактики проявів насильства. В ході заходу педагоги ознайомилися з листом Міністерство освіти та науки України від 19.11.2024 № 1/21639-24 "Про методичні рекомендації щодо організації виховного процесу в закладах освіти".

463128368_1326376525392287_1548806303312721103_n.jpg

Нетворкінг для вчителів основ здоров'я