Консультантом КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Наталією Ковтун підготовлено педагогічний меседж "Захист від мобінгу в трудовому колективі", в ході якого педагоги зможуть знайти відповіді на питання:
- Що таке мобінг?
- Які форми мобінгу?
- Які обов'язки держави та роботодавця щодо протидії мобінгу працівників?
- Які зміни внесено до колективного договору?
- До кого звертатися за допомогою?
- Які особливості розірвання трудового договору в зв'язку з мобінгом?
- Яку відповідальність керівника та працівника за мобінг встановлено законодавством?
Отримати матеріали можна після реєстрації за посиланням: https://forms.gle/KvoCXNJuR81yDoY18


Консультантом КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Наталією Ковтун проведено практичний челендж за темою "Компетентнісний потенціал курсів «Пізнаємо природу» та «Довкілля»".
Отримати матеріали можна за посиланням: https://forms.gle/w2DXes35Bnt9Luhr6


Замовлення консультування
Шановні колеги!
Якщо у Вас є питання, що стосуються особливостей організації освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, Ви прагнете професійно зростати та вдосконалюватися, працівники Центру готові Вам допомогти зрозуміти, на якому рівні Ви перебуваєте, правильно оцінити себе, яких цілей прагнете досягти й за допомогою чого Ви це можете зробити.
Центр організовує та проводить консультування педагогічних працівників з питань:
1) планування та визначення траєкторії професійного розвитку;
2) проведення супервізії;
3) розроблення документів закладу освіти;
4) особливостей організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;
5) впровадження компетентнісного,
особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій.
Наша співпраця може стати в пригоді у визначенні стратегій та планів щодо вашого особистого підвищення кваліфікації та професійного розвитку.
Замовляйте консультації за посиланням: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSc0WF6ALjJSCd.../viewform


Методичний нетворкінг для вчителів математики
Сьогодні, 02 червня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Наталією Трусовою проведено методичний нетворкінг для вчителів математики. Під час заходу розглянули нормативно-правову базу щодо сертифікації вчителів базової середньої освіти, зокрема математичної галузі. З'ясували, що першим етапом пілотної сертифікації буде незалежне тестування. Розглянули всі етапи сертифікації: від реєстрації до вивчення практичного досвіду роботи учасника сертифікації. Познайомилися зі змістом та Програмою незалежного тестування. Зупинилися на вимогах до учасника сертифікації та перевагах сертифікованого педагога.


Серія stend-up для вчителів математичної, природничої, інформатичної, мистецької та технологічної галузей
Протягом тижня, консультантом КУ "Валківський ЦПРПП", Наталією Трусовою, було проведено серію stend-up для вчителів математичної, природничої, інформатичної, мистецької та технологічної галузей за темою " Методичні рекомендації щодо окремих питань завершення навчального року в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану". Під час заходу зупинилися на рекомендаціях МОНУ щодо: варіантів здобуття освіти громадян України, що вимушені були виїхати за кордон. оцінюванні результатів навчання, зокрема на семестровому та річному оцінюванні. Розглянули питання щодо зарахування до закладу освіти, переведення на наступний рік навчання, зарахування результатів навчання, отримання документів про здобуття освіти та видача характеристики за місцем навчання.

ВІТАЄМО переможців та лауреатів VІ обласного фестивалю «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують»
Протягом березня – травня 2023 року відповідно до річного плану роботи Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» на 2023 рік, із метою задоволення потреб у професійній самореалізації працівників освіти Харківської області, обміну ефективним педагогічним досвідом і створення умов для співпраці наукових, методичних і педагогічних працівників був проведений VІ Фестиваль «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» за темою «Дистанційне навчання в період воєнного стану». Педагоги представили опис власного досвіду застосування інноваційних технологій, методів, форм і моделей організації освітнього процесу. Приємно, що серед найкращих робіт педагогів Харківщини є роботи педагогічних працівників Валківської міської територіальної громади, яких відзначено дипломами І-ІІІ ступенів оргкомітету Фестивалю. Від Богодухівського району надійшла 41 робота, з яких 31 подали педагоги Валківської міської територіальної громади.
ВІТАЄМО переможців та лауреатів VІ обласного фестивалю «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують»:
І місце
Вовка Володимира Федоровича, вчителя географії Новомерчицького ліцею;
Тарасова Юрія Володимировича, вчителя інформатики Серпневого ліцею;
Губську Наталію Віталіївну, вчителя мистецтва Валківського ліцею імені О. Масельського;
ІІ місце
Паровай Ірину Володимирівну, психолога комунальної установи «Валківський ЦПРПП»;
Сіренко Наталію Валеріївну, вихователя КЗДО «Валківський ясла-садок «Берізка»;
Сьоміну Аллу Вячеславівну, вихователя КЗДО «Валківський ясла-садок «Берізка»;
Данильченко Вікторію Володимирівну, вихователя КЗДО «Валківський ясла-садок «Берізка»;
Гарбуз Валентину Миколаївну, вчителя зарубіжної літератури Новомерчицького ліцею;
Кононенко Оксану Миколаївну, вчителя предмета «Захист України» Високопільського ліцею;
Будюкову Віру Григорівну, вчителя інформатики Огульцівського ліцею;
Нужу Юлію Павлівну, вчителя історії Олександрівського ліцею ім. І. Буряка;
Бардакову Олену Юріївну, вчителя початкових класів Новомерчицького ліцею;
ІІІ місце
Балабан Олену Василівну, вчителя біології та екології Ков'язького ліцею;
Бондаренка Олександра Володимировича, вчителя географії та економіки Новомерчицького ліцею;
Вовка Володимира Федоровича, вчителя громадянської освіти «Новомерчицького ліцею»;
Цікало Наталію Іванівну, вчителя правознавства та громадянської освіти Валківського ліцею № 2;
Міщенко Аллу Миколаївну, вчителя іноземної мови Новомерчицького ліцею;
Губську Тамілу Валентинівну, вчителя історії Валківського ліцею імені О. Масельського;
Будюкову Віру Григорівну, вчителя математики Огульцівського ліцею;
Тібор Наталію Миколаївну, вчителя трудового навчання Валківського ліцею імені О. Масельського;
Вовка Володимира Федоровича, вчителя фізики та астрономії Новомерчицького ліцею;
Кафян Надію Яківну, вчителя хімії Новомерчицького ліцею.
Бажаємо нашим педагогам подальших перемог в усіх починаннях, натхнення в роботі, відновити сили та зі свіжими ідеями, думками розпочати новий навчальний рік. Адже нашою працею наближаємо перемогу з кожним днем!
Список переможців і лауреатів, аналітичні матеріали Фестивалю розміщені в Розділах сайта на підсторінці «Фестиваль «добрих практик» освітян Харківщини».
Дипломи переможців і лауреатів можна буде завантажити після 10-го червня за посиланням: https://surl.li/hhvsr


31 травня 2023 року психологом центру Паровай Іриною проведено інструктивно-методичний семінар «Опанування онлайн-інструменту графічного дизайну – Canva» для фахівців інклюзивно-ресурсного центру задля підвищення цифрової компетентності та набуття навичок використання даного застосунку, що дозволяє створювати дидактичні ігри для корекційно-розвиткових занять з дітьми з особливими освітніми потребами.


29 травня 2023 року відбувася нетворкінг для вчителів англійської мови


Віртуальний діалог для вчителів мистецької галузі
25 травня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Наталією Трусовою проведено віртуальний діалог для вчителів мистецтва. Під час заходу розглянули питання «Формування компетентнісного потенціалу на уроках мистецької галузі» в дистанційному форматі.
В ході заходу розглянули питання:
- Що таке компетентність?
- Які вміння, ставлення розвиває вчитель, формуючи ту чи іншу ключову компетентість?
- За допомогою яких інструментів можна формувати ключові компетентності?
Особливості формування ключових компетентностей на уроках мистецької галузі за допомогою інтерактивних методів навчання. Консультант нагадала основні акспекти дистанційного уроку (тривалість, складові, особливості, зворотній зв'язок)
Під час заходу вчитель мистецтва Сидоренківького ліцею, керівник ТМО, Катерина Марющенко, зупинилася на особливостях викладання та оцінювання мистецької галузі у 5 класі НУШ. Пригадали нормативні документи згідно яких здійснюється викладання та оцінювання.


Вебсемінар для вчителів предмета "Захист України"
24 травня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Вікторією Гулою проведено вебсемінар для вчителів предмета «Захист України " за темою "Психоемоційна складова діяльності людини в умовах надзвичайних ситуацій".


24 травня 2023 року відбулася вебконсультація для вчителів української мови та літератури


Робоча зустріч із заступниками директорів з навчально-виховної роботи
23 травня 2023 року організовано чергову робочу зустріч із заступниками директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти.
Під час зустрічі розглянуто питання:
- Про створення е-портфоліо (Наталія Трусова – консультант центру);
- Про деякі питання створення та функціонування класів безпеки у закладах загальної середньої освіти (Вікторія Гула - консультант центру);
- Про Стратегію розвитку читання на період до 2023 року «Читання як життєва стратегія» (Лариса Іванська – консультант центру).


19 травня 2023 року відбувся вебінар для вчителів біології, екології та хімії


Консультантом КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Наталією Ковтун підготовлено педагогічний меседж "Завершення навчального року в закладах загальної середньої освіти":
- Які є особливості здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні?
- Чим особливе підсумкове оцінювання та виставлення семестрових і річних оцінок?
- Як працювати зі свідоцтвом досягнень та яка роль вчителя-предметника у його заповненні?
Отримати матеріали можна за посиланням: https://forms.gle/h9J28bGUWpV2NsCK9


Ресурсна зустріч для вчителів інформатики
19 травня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Наталією Трусовою проведено ресурсну зустріч для вчителів інформатики. Під час зустрічі розглянули питання: «Формування компетентісного потенціалу на уроках інформатики » в дистанційному форматі ( Н.Трусова, консультант ЦПРПП) та Операторська майстерність та відеомонтаж від А до Я ( О.Субочев , вчитель інформатики Старомерчицького ліцею)
В ході заходу обговорили наступні моменти:
- Що таке компетентність?
- Які вміння, ставлення розвиває вчитель, формуючи ту чи іншу ключову компетентість?
- За допомогою яких інструментів можна формувати ключові компетентності?
Особливості формування ключових компетентностей на уроках інформатики за допомогою інтерактивних методів навчання.
Розглянули планування контенту, ознайомилися з програмами , за допомогою яких можна покращити звук, відео та додати субтитри.


До вашої уваги узагальнені результати вибору підручників для учнів 10-х класів, які обрали заклади загальної середньої освіти Валківської міської територіальної громади.


18 травня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Вікторією Гулою проведено вебсемінар для вчителів фізичної культури «Електронне портфоліо – відображення професійної діяльності сучасного вчителя".
В ході заходу відповіли на запитання:
- Що таке портфоліо?
- Яке практичне застосування портфоліо?
- Що потрібно врахувати при оформленні портфоліо?


Ресурсна зустріч для вчителів трудового навчання/технологій
17 травня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Наталією Трусовою проведено ресурсну зустріч для вчителів трудового навчання/технологій «Формування компетентісного потенціалу на уроках трудового навчання/технологій » в дистанційному форматі.
В ході заходу розглянули питання:
- Що таке компетентність?
- Які вміння, ставлення розвиває вчитель, формуючи ту чи іншу ключову компетентість?
- За допомогою яких інструментів можна формувати ключові компетентності?
Особливості формування ключових компетентностей на уроках трудового навчання/технологій за допомогою інтерактивних методів навчання.
Заслухали досвід вчителів Сніжківського та Високопільського ліцеїв ( Олена Кириченко та Юлія Мавзенко) щодо "Формування ключових компетентностей на уроках технологій та трудового навчання: екологічна компетентність ;
-підприємливість та фінансова грамотність" та " Вивчаємо українську вишиванку: онлайн-конструктори та інтерактивні ігри"


17 травня 2023 року відбувся вебінар для вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури


17 травня 2023 року психологом КУ «Валківський ЦПРПП" Паровай Іриною, проведено інструктивно-методичний семінар «Ведення документації асистента вихователя/вчителя в інклюзивному класі».
На порядок денний були винесені наступні запитання:
1. Перелік документації для оптимізації діяльності асистента вчителя.
2. Поділ досвідом щодо ведення документації асистента вчителя у інклюзивному класі:
• Шеховцова Віталія Володимирівна, Старомерчицький ліцей
Малахай Лариса Павлівна, Сніжківський ліцей
3. Питання реалізації академічної доброчесності.
4. Впровадження суспільних цінностей під час навчального процесу.
5. Загальні відомості щодо інтернет-безпеки.
6. Інформування, щодо проведення загальнонаціональної хвилини мовчання.


15 травня 2023 року відбувся вебінар для вчителів англійської мови


Ресурсна зустріч для вчителів фізики та астрономії
11 травня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Наталією Трусовою проведено ресурсну зустріч для вчителів фізики та астрономії «Формування компетентісного потенціалу на уроках фізики » в дистанційному форматі.
В ході заходу розглянули питання:
- Що таке компетентність?
- Які вміння, ставлення розвиває вчитель, формуючи ту чи іншу ключову компетентість?
- За допомогою яких інструментів можна формувати ключові компетентності?
Особливості формування ключових компетентностей на уроках фізики за допомогою інтерактивних методів навчання.
Під час заходу педагогічні працівники поділилися власним досвідом формування ключових компетентностей. Керівник професійної спільноти вчителів фізики Тетяна Писаренко, надала практичні поради колегам щодо формування ключових компетентностей на уроках фізики.


Педагогічний меседж для вчителів історії
10 травня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Наталією Ковтун проведено педагогічний меседж для вчителів історії «Електронне портфоліо як індивідуальна траєкторія підвищення кваліфікації педагога» в дистанційному форматі.
В ході заходу відповіли на запитання:
- Що таке портфоліо?
- Яке практичне застосування портфоліо?
- Які є види, типи, моделі портфоліо?
- Що потрібно врахувати при оформленні портфоліо?
- Які платформи можна використати для створення портфоліо?


8 травня 2023 року згідно з планом КУ «Валківський ЦПРПП» консультантом центру Наталією Ковтун проведено онлайн-засідання територіального методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів та голів ШМО класних керівників за темою «Формування особистості з активною громадянською позицією – запорука сильної держави». В ході засідання педагоги ділилися досвідом роботи щодо формування особистості з активною громадянською позицією в умовах воєнного часу. Ковтун Наталія наголосила щодо актуальності формування навичок медіаграмотності та критичного мислення школярів та педагогів в умовах сьогодення. Учасники онлайн-засідання навчилися використовувати авторську гру «НотаЄнота» для розвитку вміння школярів протистояти фейкам і дезінформації на основі реальних кейсів, визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям, отримали методичні матеріали та практичні поради щодо проведення такої гри у своєму закладі освіти.


Методичний колоквіум для вчителів математики
05 травня 2023 року, згідно плану роботи КУ "Валківський ЦПРПП" , було заплановано і проведено методичний колоквіум для вчителів математики. Під час заходу Котелевець Н.А.(вчителька математики Валківського ліцею ім.О.Масельського) продемонструвала переваги електронного журналу; Полтавська О.В.(вчителька Олександрівського ліцею ім. І.С.Буряка) презентувала свою участь в українознавчих конкурсах.


Педагогічний меседж для вчителів географії
04 травня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Наталією Ковтун проведено педагогічний меседж для вчителів географії «Електронне портфоліо як індивідуальна траєкторія підвищення кваліфікації педагога» в дистанційному форматі.
В ході заходу відповіли на запитання:
- Що таке портфоліо?
- Яке практичне застосування портфоліо?
- Які є види, типи, моделі портфоліо?
- Що потрібно врахувати при оформленні портфоліо?
- Які платформи можна використати для створення портфоліо?


04 травня 2023 року психологом центру КУ «Валківський ЦПРПП», Паровай Іриною, проведено навчальний семінар для працівників психологічної служби ЗЗСО на платформі GoogleMeet «Річний звіт соціального педагога та практичного психолога 2022/2023 н.р.»
На порядку денному були висвітлені наступні питання:
- реєстрація в автоматизованій інформаційній системі АІС «Я-ПСИХОЛОГ»
- заповнення загальних відомостей щодо працівника психологічної служби(вік, стаж, категорія, звання, відповідність освіти, навантаження та інше).
- зведення інформації щодо діяльності практичного психолога та соціального педагога на протязі навчального року до єдиної аналітичної довідки закладу, а саме:
• просвітницько-профілактична діяльність працівників психологічної служби у системі освіти.
• тематика звернень до працівників психологічної служби.
• зведені дані щодо роботи фахівців психологічної служби з дітьми, батьками, педагогами.
• проведені факультативи, курси, гуртки.
• зведені дані щодо роботи фахівців психологічної служби за період воєнних дій (за звітний період)


Практичний челендж для вчителів правознавства та громадянської освіти
3 травня 2023 року КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» проведено практичний челендж для вчителів правознавства та громадянської освіти "Практичні лайфхаки на уроках правознавства та громадянської освіти" у дистанційному форматі (на платформі Google-Meet). Вчитель правознавства Огульцівського ліцею Макаренко Софія Юріївна поділилася власними практичними лайфхаками щодо проведення онлайн-уроків правознавства та громадянської освіти на прикладах міжнародного гуманітарного права, цивільного, кримінального, сімейного, трудового, спадкового права. Спікер продемонструвала на практиці як використовує на уроках сервіс LearningApps та онлайн-генератор хмар слів і хмара тегів Wordclouds. За допомогою онлайн-гри від Медіа-хаб «Твоє місто» учасники челенджу перевірили, чи можуть розпізнати маніпуляції у текстах та матеріалах ЗМІ.


Як живити роутер від повербанка
У мережі Інтернет віднедавна з'явилися різні поради щодо експлуатації Wi-Fi роутера в разі вимкнення електроенергії. Використання power bank - найпростіший спосіб змусити маршрутизатор працювати без джерела живлення. Ознайомтеся з нашою статтею, щоб дізнатися, як під'єднати маршрутизатор Wi-Fi до повербанка.


02 травня 2023 року психологом центру КУ «Валківський ЦПРПП», Паровай Іриною, проведено зустріч керівників дошкільних закладів освіти на платформі GoogleMeet «Про підготовку аналітичної довідки щодо діяльності психологічної служби у системі освіти Харківської області 2022/2023 н.р.»
На порядку денному були висвітлені наступні питання:
- реєстрація в автоматизованій інформаційній системі АІС «Я-ПСИХОЛОГ»
- заповнення першого розділу аналітичної довідки


Продовжуємо розповідати про PowerBank. Ви вирішили придбати PowerBank, вже знаєте (з попередніх матеріалів) що таке PowerBank. Сьогодні зупинимось на тому, на що треба звернути увагу при покупці PowerBank.


Засідання творчої групи вчителів природничого циклу


Ви хочете придбати PowerBank і не знаєте з чого розпочати? Тоді до вашої уваги серія матеріалів члена творчої групи "Всеосяжна фізика" , В.Ф.Грищенка. Сьогодні ви дізнаєтеся, що таке PowerBank, завтра більше.


Територіальне методичне об'єднання вчителів фізики


Педагогічний вернісаж для вчителів основ здоров`я
27 квітня 2023 року консультантом КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Вікторією Гулою проведено педагогічний вернісаж для вчителів основ здоров`я : "Я роблю це так " у дистанційному форматі (на платформі Google-Meet).


Перші дослідження творчої групи "Всеосяжна фізика"


Коворкінг для вчителів мистецтва


Про підсумки вебсемінару «Особливості НМТ- 2023: іноземна мова»
(матеріали КВНЗ "ХАНО")
Відеозвернення до учасників заходу
Презентація за темою: «Особливості НМТ – 2023: іноземна мова»
Презентація за темою: «Підготовка учнів до якісного проходження НМТ з англійської мови»
Презентація за темою: «Підготовка учнів до якісного проходження НМТ з німецької мови»
Презентація за темою: «Підготовка учнів до якісного проходження ЗНО/НМТ із французької мови»
Перелік джерел для самостійного опрацювання


Про підсумки вебсемінару «Особливості НМТ-2023: біологія»
(матеріали КВНЗ "ХАНО")
Відеозвернення до учасників вебсемінару
Презентація за темою: «Особливості НМТ з біології у 2023 році. Підготовка учнів до якісного проходження НМТ з біології»
Питання для розгляду:
- робота з біологічними термінами;
- практика розв’язання задач з молекулярної біології, екології та генетики.
Презентація за темою: «Підготовка до національного мультипредметного тесту (НМТ) 2023: Біологія»
Питання для розгляду:
- аналіз найскладніших питань тестування
минулих років.
Перелік джерел для самостійного опрацювання


Про підсумки вебсемінару «Особливості НМТ-2023: хімія»
(матеріали КВНЗ "ХАНО")
Звернення до учасників заходу «Процедура проходження
Національного мультипредметного тесту з хімії»
Рекомендації щодо опрацювання матеріалів
Презентація «Процедура проходження НМТ у 2023 році» за
матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти
Презентація «Особливості підготовки до НМТ з хімії» за матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти
Практичні рекомендації щодо розв’язування завдань Національного мультипредметного тесту з хімії за
матеріалами Новікової С.А., методиста з хімії Українського
центру оцінювання якості освіти


Про підсумки вебсемінару «Особливості НМТ-2023: фізика»
(матеріали КВНЗ "ХАНО")
Звернення до учасників заходу
Презентація за темою «Особливості НМТ-2023: фізика. Аналіз демонстраційного варіанту НМТ-2023 з фізики»:
− розгляд особливостей завдань блоку
фізики національного мультипредметного тесту 2023 року;
− аналіз завдань демонстраційного варіанту
НМТ-2023 з фізики.
Презентація за темою «Деякі стратегії підготовки до НМТ з фізики-2023»:
− аналіз складних завдань ЗНО з фізики останніх років;
− надання учителям фізики конкретних практичних рекомендацій щодо стратегій підготовки до НМТ-2023 (блок фізики).
Перелік джерел для самостійного опрацювання


Про підсумки вебсемінару «Особливості НМТ-2023: математика»
(матеріали КВНЗ "ХАНО")
Звернення до учасників заходу та відеокоментар до теми «Процедура проходження Національного мультипредметного тесту з математики»
Презентація за темою «Стратегії підготовки до Національного мультипредметного тесту з алгебри»
Відеокоментар до теми «Особливості підготовки до НМТ з геометрії»
Презентація за темою «Особливості підготовки до НМТ з геометрії»
Про підсумки вебсемінару «Особливості НМТ-2023: українська мова»
(матеріали КВНЗ "ХАНО")
Відеозвернення керівника до учасників вебсемінару
Рекомендації щодо опрацювання матеріалів вебсемінару
Презентація за темою: «Особливості національного мультипредметного тесту – 2023. Українська мова. Аналіз типових помилок національного мультипредметного тесту з української мови у 2022 році»
Презентація за темою: «Підготовка до НМТ з української мови за авторськими тестовими завданнями»
Перелік літератури та джерел для самостійного опрацювання


Про підсумки вебсемінару «Особливості НМТ- 2023: історія України»
(матеріали КВНЗ "ХАНО")
Презентація Китиченко Т.С., доцентки кафедри соціально-гуманітарної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», кандидатки історичних наук, за темою «Особливості завдань блоку історії України національного мультипредметного тесту 2023 року»:
Презентація Єремєєва П.В., доцента кафедри історії Східної Європи ХНУ ім. В. Н. Каразіна, кандидата історичних наук, за темою «Проблеми запам’ятовування та розуміння історичного матеріалу при підготовці до розв’язування тестових завдань з історії України»:
Презентація Сідорчук В.П., методистки Центру методичної та аналітичної роботи КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», за темою «Роль вчителя щодо підготовки учнів до проходження національного мультипредметного тесту (блок історія України)»:
Результати роботи в групах за темою «Складні завдання блоку історії України НМТ – 2022: причини типових помилок учнів та шляхи їх усунення»:


Робоча зустріч із заступниками директорів з навчально-виховної роботи
25 квітня 2023 року організовано чергову робочу зустріч із заступниками директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти.
Відповідно до запитів директорів шкіл під час робочої зустрічі розглянуто питання: «Про створення електронного журналу у закладі загальної середньої освіти» (Борщ М.С. – вчитель інформатики Ков’язького ліцею, Котелевець Н.А. – директор Валківського ліцею ім. Олександра Масельського, Тарасов В.В. – директор Серпневого ліцею).
Також опрацювано питання:
- Про підготовку аналітичної довідки щодо діяльності психологічної служби у системі освіти Харківської області у 2022/2023 навчальному році - (Паровай І.В. - психолог центру);
- Про вибір підручників для 10-х класів - (Олійник В.М. – директор центру);
Центр професійного розвитку та заступники директорів з навчально-виховної роботи дякують Борщу Миколі Сергійовичу, Котелевець Надії Андріївні, Тарасову Володимиру В’ячеславовичу за поділ досвідом щодо створення електронного журналу.


Засідання ТМО вчителів технологічної галузі


Педагогічний меседж для заступників директорів з виховної роботи
Згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" 24 квітня 2023 року консультантом центру Ковтун Наталією проведено педагогічний меседж для заступників директорів з виховної роботи "Захист від мобінгу в трудовому колективі" у дистанційному форматі (на платформі Google-Meet).


"Онлайн-школа домедичної допомоги".
21 квітня 2023 року відбулося засідання онлайн-школи домедичної допомоги за темою:
"Алгоритм MARCH. A - Прохідність дихальних шляхів та алгоритм MARCH. R - Дихання, забезпечивши прохідність дихальних шляхів пораненого".


Освітній нетворкінг для вчителів інформатики.
Сьогодні, 21 квітня 2023 року, згідно плану роботи ЦПРПП, консультантом Н.Трусовою організовано та проведено освітній нетворкінг для вчителів інформатики. Під час заходу вчителька інформатики Перекіпської гімназії, Наталія Сенчук, ознайомила присутніх з онлайн-сервісом Quizlet, продемонструвала створення власного курсу, правила додавання до нього учасників. Вчителька навчила створювати навчальні модулі в курсі у вигляді флеш-карток та проведела турнір серед учасників нетворкінгу


Інформаційний вебсемінар для педегогічних працівників ЗДО
21 квітня 2023 року консультантом КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників", Надією Зеховою, проведено інформаційний вебсемінар: "Особливості роботи з ліворукими дітьми».
Спікер заходу розкрила причини виникнення ліворукості у дітей та надала практичні рекомендації для батьків, вихователів та вчителів щодо роботи з ліворукими дітьми, а також ознайомила учасників заходу з практичними вправами, які потрібно використовувати для роботи з ліворукими дітьми. Адже проблема ліворукості є однією з найменш досліджених та найскладніших.
Ліворукость – це один із варіантів нормального розвитку організму і часто залежить від вроджених генетичних особливостей будови мозку дитини. Ліворукість – це не просто перевага лівої руки, це зовсім інший розподіл функцій головного мозку. Права півкуля, яка є ведучою у ліворуких дітей, – своєрідний «творчий центр», зосередження інтуїції і цілісного сприймання та образного мислення.