Сьогодні інформаційно-комунікаційним технологіям (ІКТ) відводиться величезне місце в освітньому процесі. Ноутбуки, комп’ютери, планшети є звичайним предметом побуту українських родин. З кожним роком вони все більше входять і в життя дітей дошкільного віку. Це один із засобів інтелектуального розвитку дітей у закладі дошкільної освіти. Результативність цього засобу залежить від професійного підходу вихователів.
15 вересня 2023 року згідно із запитом до КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Вікторією Костенко проведено вебінар для вихователів дошкільних навчальних закладів. Під час якого навчалися створювати презентації в «Microsoft PowerPoint». Своїм досвідом створення анімації в «Microsoft PowerPoint» поділилася вихователь Високопільського КЗДО «Сонечко» Перець Світлана Олександрівна.


До уваги педагогічних працівників та учнів 10-11-х класів
ЗЗСО територіальної громади!
Про організацію та проведення Фестивалю ораторського мистецтва у 2023/2024 навчальному році
На виконання Обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2019 – 2023 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 6 грудня 2019 року № 817-VІI (XVІІІ сесія VІІ скликання), в умовах воєнного стану, із метою формування громадянської, соціальної та загальнокультурної компетентностей, виховання почуття національної гідності й патріотизму, із нагоди Дня української писемності та мови у вересні – жовтні 2023 року проводитиметься в онлайн-режимі Обласний фестиваль ораторського мистецтва за темою «Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя (В. Симоненко)» серед учнів 10 – 11 класів закладів загальної середньої освіти Харківської області.
На початку вересня місцевий Фестиваль пройде на рівні ЗЗСО громади, а 22.09.2023 року відбудеться його територіальний етап, переможець якого буде представляти громаду в області.
Тож, сподіваємося, що і цього року добра тенденція повториться і учні Валківської територіальної громади отримають почесне призове місце в Обласному фестивалі ораторського мистецтва.


12 вересня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Вікторією Гулою проведено вебінар для вчителів предмета "Захист України. Під час заходу розглянули дії населення у різних надзвичайних ситуаціях та алгоритм дій.


Шановні вчителі фізичної культури, тренери, спортсмени, ветерани спорту, прихильники здорового способу життя!
Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників вітає Вас з професійним святом - Днем фізичної культури і спорту України! Це свято азартних, спритних, витривалих та сильних духом людей.
Бажаємо завжди тримати спортивну форму, досягати поставлених цілей та високих спортивних результатів, бути активними, спортивними та успішними! Мирного неба Вам! Міцного здоров'я, перемог в усіх справах!
Також віддаємо шану тим вчителям, спортсменам та тренерам, хто захищає нас . Не забудемо і тих , хто віддав життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.
Все буде УКРАЇНА!


8 вересня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Наталією Трусовою проведено вебінар для вчителів математики. Під час заходу розглянули платформи та етапи для створення електронного портфоліо.


Засідання територіального методичного об'єднання шкільних бібліотекарів

7 вересня 2023 року відбулося засідання ТМО шкільних бібліотекарів, в ході заходу було розглянуто наступні питання:
-забезпеченість підручниками в ЗЗСО;
-інноваційна компетентність шкільного бібліотекаря


Надходження підручників
31 серпня 2023 року наша громада отримала нові підручники для учнів 6 класів закладів загальної середньої освіти. Це підручники з предметів «Англійська мова », «Історія України. Всесвітня історія», «Українська мова», «Українська література »,«Пізнаємо природу».
Слід зазначити, що pdf-версії підручників є у вільному доступі на сайті Інституту модернізації змісту освіти.


30 серпня 2023 року відбулася серпнева педагогічна локація для вчителів української мови та літератури


Серпнева педагогічна локація для вчителів математики
30 серпня 2023 року, на базі Валківського ліцею імені Олександра Масельського, відбулася традиційна методична зустріч для вчителів математики у рамках серпневої педагогічної декади за темою «Актуальні питання 2023/2024 навчального року. Подолання освітніх втрат і розривів» . Керівниця професійної спільноти, Наталія Котенко, ознайомила педагогів з методичними рекомендаціями щодо викладання математики у поточному навчальному році, а також питанням подолання освітніх втрат та розривів. Консультанткою Центру Наталією Трусовою презентовано питання побудови індивідуальної траєкторії розвитки педагога. Під час зустрічі також обговорено план роботи професійної спільноти, особливості роботи з електронним журналом, розглянуто питання підвищення кваліфікації педагогів у 2023/2024 н.р. та побудови індивідуальної траєкторії розвитку педагога.


Серпнева педагогічна локація для вчителів початкових класів
30 серпня 2023 року за координації директора центру Валентини Олійник, вчителями початкових класів Валківського ліцею № 1 (Наталія Зань) та Високопільського ліцею (Тамара Свір) проведено серпневу педагогічну
локацію для вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти Валківської міської територіальної громади.
Наталія Зань детально зупинилася на питаннях щодо організації
навчання у початковій школі у 2023/2024 навчальному році (тематика Першого уроку, оцінювання у початковій школі, проведення діагностувальних робіт, заповнення сторінок класного журналу, вибір домашнього завдання, заповнення журналу для учнів на індивідуальному навчанні/особливими освітніми потребами, заповнення свідоцтва
досягнення, учнівські конкурси для учнів початкової школи)
Тамара Свір довела до відома учасників засідання матеріали обласної серпневої локації організованої КВНЗ «ХАНО»


Серпнева педагогічна локація для вчителів технологічної та мистецької галузей
29 серпня 2023 року відбулася традиційна методична зустріч для вчителів технологічної та мистецької галузей у рамках серпневої педагогічної декади за темою «Актуальні питання 2023/2024 навчального року. Подолання освітніх втрат і розривів». Керівниці професійних спільнот ознайомили педагогів з методичними рекомендаціями щодо викладання трудового навчання (технологій), а також предметів мистецької галузі у поточному навчальному році. Консультанткою Центру Наталією Трусовою презентовано питання подолання освітніх втрат та розривів. Під час зустрічі також обговорено план роботи професійних спільнот та розглянуто питання особливостей підвищення кваліфікації педагогів у 2023/2024 н.р та побудови індивідуальної траєкторії розвитку педагога.


29 серпня 2023 року відбулася серпнева педагогічна локація для вчителів зарубіжної літератури


Серпнева педагогічна локація для заступників директорів з навчально-виховної роботи
29 серпня 2023 року директором центру Валентиною Олійник проведено серпневу педагогічну локацію для заступників директорів з навчально-виховної роботи за темою «Актуальні питання 2023/2024 навчального року Подолання освітніх втрат і розривів» в межах серпневої педагогічної декади у дистанційному форматі.
Опрацьовано наступні питання:
- Про організацію 2023/2024 навчального року в закладах загальної середньої освіти Павлій С.І. – заступник директора Старомерчицького ліцею);
- Матеріали обласного методичного блоку серпневої педагогічної декади «Актуальні питання 2023/2024 н.р. Подолання освітніх втрат і розривів»
(Чорна М.В. – заступник директора Валківського ліцею № 2);
- Про дії представників закладів освіти у разі коли батьки не надають згоду на обробку персональних даних або взагалі відмовляються надавати згоду при зарахуванні дитини до закладу освіти (Перець С.А. – заступник директора Високопільського ліцею)


Серпневі педагогічні локації для вчителів інтегрованих курсів "Пізнаємо природу" та "Довкілля"
28 серпня 2023 року консультантом Центру Наталією Ковтун проведено серпневі педагогічні локації для вчителів "Пізнаємо природу" та "Довкілля" за темою «Актуальні питання 2023/2024 навчального року Подолання освітніх втрат і розривів» в межах серпневої педагогічної декади у дистанційному форматі. В ході заходу було розглянуто наступні питання:
-Актуальні питання вивчення інтегрованих курсів "Пізнаємо природу" та "Довкілля" у 2023/2024 н.р .
-Подолання освітніх втрат та розривів.
-Особливості підвищення кваліфікації педагогів у 2023/2024 н.р.
- Головні аспекти природничої освітньої галузі за новим Державним стандартом базової середньої освіти


Серпнева педагогічна локація для вчителів предмета "Захист України"
28 серпня 2023 року консультантом Центру Вікторією Гулою проведено засідання ТМО для вчителів Захисту України «Актуальні питання 2023/2024 навчального року Подолання освітніх втрат і розривів» в межах серпневої педагогічної декади.
В ході заходу було розглянуто наступні питання:
-Актуальні питання вивчення предмета "Захист України" та зміни до програми рівень стандарт 2023/2024 н.р.
-Подолання освітніх втрат та розривів.
-Особливості підвищення кваліфікації у 2023/2024 н.р.


Серпнева педагогічна локація для вчителів інформатики
28 серпня 2023 року консультантом Центру Наталією Трусовою проведено локацію для вчителів інформатики у рамках серпневої педагогічної декади за темою «Актуальні питання 2023/2024 навчального року. Подолання освітніх втрат і розривів». В ході заходу було розглянуто наступні питання:
-Актуальні питання вивчення фізики та астрономії у 2023/2024 н.р.
-Подолання освітніх втрат та розривів.
-Особливості підвищення кваліфікації педагогів природничих дисциплін у 2023/2024 н.р.
-Положення про атестацію педагогічних працівників: що змінилось?
-Як педагогу побудувати індивідуальну траєкторію розвитку


Серпнева педагогічна локація для асистентів вихователя/вчителя
28 серпня 2023 року психологом центру професійного розвитку педагогічних працівників Паровай Іриною спільно з директором інкулюзивно-ресурсного центру Посмітною Іриною проведено серпневу педагогічну локацію для асистентів вихователя вчителя "Аналіз роботи за 2022/2023 навчальний рік. Стратегія розвитку інклюзивного навчання".
В ході заходу розглянуто наступні питання:.
- підсумків 2022/2023 навчального року
- позитивні та негативні чинники інклюзивного навчання
- стратегія розвитку інклюзивного навчання на 2023/2024 н.р.
- терміни написання ІПР, взаємодія команди супроводу
- питання підвищення кваліфікації, суб’єкти підвищення кваліфікації


Серпнева педагогічна локація для вчителів основ здоров'я.
28 серпня 2023 року консультантом Центру Вікторією Гулою проведено засідання ТМО для вчителів основ здоров'я «Актуальні питання 2023/2024 навчального року Подолання освітніх втрат і розривів» в межах серпневої педагогічної декади.


28 серпня 2023 року відбулася серпнева педагогічна локація вчителів англійської (німецької) мови


Серпневі педагогічні локації для вчителів хімії, біології та екології
25 серпня 2023 року консультантом Центру Ларисою Іванською проведено серпневі педагогічні локації для вчителів хімії, біології та екології «Актуальні питання 2023/2024
навчального року. Подолання освітніх втрат і розривів» в межах серпневої педагогічної декади. На початку заходу директор КУ «Валківський центр професійного розвитку
педагогічних працівників» Валентина Миколаївна Олійник, привітала вчителів з початком нового навчального року та вручила подяки за підготовку переможців та призерів ІІ
(районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів серед учнів закладів загальної середньої освіти Валківської громади у 2022/2023 н. р., за роботу з
обдарованими дітьми та розвиток їх здібностей.
В ході заходу було розглянуто наступні питання:
- Подолання освітніх втрат та розривів.
- Особливості підвищення кваліфікації педагогів у 2023/2024 н.р.
- Положення про атестацію педагогічних працівників: що змінилось?
- Актуальні питання вивчення біології та хімії у 2023/2024 н.р.


Серпневі педагогічні локації для вчителів географії
25 серпня 2023 року консультантом Центру Наталією Ковтун проведено серпневі педагогічні локації для вчителів географії «Актуальні питання 2023/2024 навчального року Подолання освітніх втрат і розривів» в межах серпневої педагогічної декади. На початку заходу директор КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Валентина Миколаївна Олійник привітала вчителів та вручила подяки педагогічним працівникам за підготовку переможців та призерів ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів серед учнів закладів загальної середньої освіти Валківської громади у 2022/2023 н. р., за роботу з обдарованими дітьми та розвиток їх здібностей. В ході заходу було розглянуто наступні питання:
-Актуальні питання вивчення географії у 2023/2024 н.р .
-Подолання освітніх втрат та розривів.
-Особливості підвищення кваліфікації педагогів у 2023/2024 н.р.
- Головні аспекти природничої освітньої галузі за новим Державним стандартом базової середньої освіти
- Як оцінювати навчальні досягнення учнів 6 класів НУШ?


Серпнева педагогічна локація для практичних психологів
25 серпня 2023 року психологом Центру Паровай Іриною проведено серпневу педагогічну локацію для практичних психологів "Аналіз роботи практичного психолога за 2022/2023 навчальний рік. Стратегії розвитку психологічної служби серед закладів освіти нашої громади на 2023/2024 навчальний рік" у межах серпневої педагогічної декади.
В ході заходу було розглянуто наступні питання:
- Підсумки річного звіту за 2022/2023 н.р.
- Досягнення практичних психологів у минулому навчальному році.
-Діяльність творчої групи практичних психологів "Ми – поруч".
-Стратегії розвитку психологічної служби серед закладів освіти нашої громади на 2023/2024 н.р.
-Самоосвіта, атестація. Участь у щорічних конкурсах.


Серпнева педагогічна локація для вчителів фізичної культури
24 серпня 2023 року консультантом Центру Вікторією Гулою проведено засідання ТМО для вчителів фізичної культури «Актуальні питання 2023/2024 навчального року Подолання освітніх втрат і розривів» в межах серпневої педагогічної декади.
В ході заходу було розглянуто наступні питання:
-Актуальні питання вивчення фізичної культури 2023/2024 н.р.
-Подолання освітніх втрат та розривів.
-Особливості підвищення кваліфікації у 2023/2024 н.р.
-Положення про атестацію педагогічних працівників: що змінилось?


Серпнева педагогічна локація для вчителів фізики та астрономії
24 серпня 2023 року консультантом Центру Наталією Трусовою проведено локацію для вчителів фізики та астрономії у рамках серпневої педагогічної декади за темою «Актуальні питання 2023/2024 навчального року. Подолання освітніх втрат і розривів». На початку заходу заступник міського голови Ольга Іванівна Борщ, та директор КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Валентина Миколаївна Олійник привітали вчителів з Днем Незалежності та вручили подяки педагогічним працівникам за підготовку переможців та призерів ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів серед учнів закладів загальної середньої освіти Валківської громади у 2022/2023 н. р., за роботу з обдарованими дітьми та розвиток їх здібностей. В ході заходу було розглянуто наступні питання:
-Актуальні питання вивчення фізики та астрономії у 2023/2024 н.р .
-Подолання освітніх втрат та розривів.
-Особливості підвищення кваліфікації педагогів природничих дисциплін у 2023/2024 н.р.
-Положення про атестацію педагогічних працівників: що змінилось?
-Як педагогу побудувати індивідуальну траєкторію розвитку?


Серпневі педагогічні локації для вчителів історії, правознавства та громадянської освіти
23 серпня 2023 року консультантом Центру Наталією Ковтун проведено серпневі педагогічні локації для вчителів історії, правознавства та громадянської освіти «Актуальні питання 2023/2024 навчального року Подолання освітніх втрат і розривів» в межах серпневої педагогічної декади. На початку заходу заступник міського голови Ольга Іванівна Борщ, начальник відділу освіти Іван Васильович Горошко та директор КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Валентина Миколаївна Олійник привітали вчителів з Днем Державного Прапору та вручили подяки педагогічним працівникам за підготовку переможців та призерів ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів серед учнів закладів загальної середньої освіти Валківської громади у 2022/2023 н. р., за роботу з обдарованими дітьми та розвиток їх здібностей. В ході заходу було розглянуто наступні питання:
-Актуальні питання вивчення історії, громадянської освіти, правознавства у 2023/2024 н.р .
-Подолання освітніх втрат та розривів.
-Особливості підвищення кваліфікації педагогів суспільствознавчих дисциплін у 2023/2024 н.р.
-Положення про атестацію педагогічних працівників: що змінилось?


22 серпня 2023 року наша громада отримала першу партію нових підручників для учнів 5-6-х класів Нової української школи у кількості 1598 прим.
Це підручники з таких предметів: «Українська література», «Історія України. Всесвітня історія», «Зарубіжна література», «Англійська мова», «Німецька мова», «Технології», «Довкілля», «Пізнаємо природу»,"Досліджуємо історію і суспільство".
В найкоротший термін буде виконано їх розподіл та організовано отримання підручників ЗЗСО.
Слід зазначити, що pdf-версії підручників є у вільному доступі на сайті Інституту модернізації змісту освіти.


Презентація проєкту "Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей"
21 серпня 2023 року на базі Валківського ліцею імені Олександра Масельського консультантом Центру Ковтун Наталією проведено презентацію всеукраїнського проєкту "Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей" та регіонального відкритого освітнього проєкту «Створення сприятливих умов для організації безпечного освітнього процесу в закладах освіти Харківської області», що спрямовані на розвиток та підтримку освітян у громадах в період кризи задля створення безпечного та сприятливого середовища для навчання дітей. Захід відбувся за участі громадської організації «Центр інноваційної освіти «Про.Світ» та за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, за участі завідувачки кафедри соціально-гуманітарної освіти КВНЗ «Харківської академії неперервної освіти» Китиченко Тетяни, за участі колективу КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Валківської міської ради Харківської області, директорів та заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти Валківської міської територіальної громади.
Регіональні тренери проєкту на базі Валківського ліцею імені Олександра Масельського проведуть цикл тренінгів для педагогічних працівників ЗЗСО Валківської громади за навчальною програмою “Безпечна громада” на основі вивчення безпекового досвіду Ізраїлю, поділяться набутими знаннями та навичками, які отримали під час навчання в серпні 2023 року. Освітяни, учасники тренінгів, отримають набір візуалізованих протоколів безпеки та алгоритмів дій у разі небезпеки, які у подальшому будуть розповсюджені на усі громади в Україні; інтерактивний онлайн курс "Safe community" для адміністрацій шкіл. Освітня програма реалізується у більше 80-ти громадах України із залученням 60 тренерів.
Ви можете стати учасником циклу тренінгів «Безпечна громада», якщо:
- працюєте у закладі загальної середньої освіти Валківської МТГ;
- готові до активної роботи в період з вересня по листопад 2023 року;
- вмотивовані навчатися та професійно зростати, аби реагувати на виклики часу;
- готові поширювати отриманий досвід у своєму закладі освіти,
- готові навчати інших – працювати над тим, щоб об’єднувати довкола себе однодумців та формувати вмотивовану спільноту у громаді.
Деталі та реєстрація: https://forms.gle/SnGMuXFSwGKvuVeK7
Дедлайн подачі: 10 вересня 2023 року
Чекаємо на вас!


Серпнева педагогічна локація для заступників директорів з виховної роботи, педагогів організаторів
21 серпня 2023 року консультантом Центру Наталією Ковтун проведено засідання ТМО заступників директорів з виховної роботи, педагогів організаторів «Актуальні питання 2023/2024 навчального року Подолання освітніх втрат і розривів» в межах серпневої педагогічної декади.
З графіком проведення заходів в межах серпневої педагогічної декади можна ознайомитися за посиланням: https://docs.google.com/.../1l.../edit...

Вітаємо з досягненням!
Знання завжди були і залишаються надзвичайно важливими для життя та розвитку сучасних освітян. Працівники КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників», ідучи в ногу з часом, не залишаються осторонь будь-яких новацій в освіті. Тож, задля розширення можливостей використання цифрових інструментів для організації дистанційного навчання й підвищення ефективності освітнього процесу, директор та фахівці центру протягом червня 2023 року з успіхом пройшли онлайн навчання за програмою "Google Digital Tools for Education/ Цифрові інструменти Google для освіти", яка реалізується Міністерством освіти і науки України за підтримки Google Україна.
За підсумками навчання ми отримали - 14 індивідуальних сертифікатів, а наша установа одержала сертифікат та спеціальний статус «Заклад освіти - учасник програми Google for Education».
Успіху досягає лише той, хто навчається упродовж життя!


21 червня 2023 року відбулося засідання тимчасового творчого колективу вчителів інтегрованого курсу "Пізнаємо природу"


20 червня 2023 року відбувся вебінар для вчителів зарубіжної літератури


20 червня 2023 року відбулося засідання тимчасового творчого колективу вчителів історії


19 червня 2023 року відбулося засідання тимчасового творчого колективу вчителів англійської мови


Воркшоп для класних керівників
Відповідно до плану роботи КУ "Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників" консультантом центру Наталією Ковтун спільно з психологом центру Іриною Паровай підготовлено воркшоп для класних керівників (на базі онлайн-дошки Padlet). Психологічна стійкість, відновлення ресурсу, здатність підтримати тих, хто поруч - ці речі завжди були актуальними для людей, проте зараз, під час війни, вони набули особливого значення. Тому темою воркшопу обрано «Психологічна та емоційна підтримка учнів та вчителів». Зміст матеріалів кейсу воркшопу спрямовано на розвиток предметно-методичної, інформаційно-комунікаційної компетентностей та педагогіки партнерства. Учасники воркшопу дізналися про види, стадії, ознаки та шляхи подолання стресу, як відновитися під час відпустки та чому це так необхідно. Від творчої групи психологів Валківської громади "Ми - поруч" було презентовано збірку психологічних хвилинок з теми "Подолання стресу", яка буде корисною в роботі. Також в ході воркшопу педагоги виконали вправи для відновлення внутрішнього ресурсу ("Банка щастя", "100 дрібниць для радості", "Валіза спогадів"), які легко можна застосовувати як для пошуку власних ресурсів, так і для роботи з учнівським колективом.
Якщо ви ще не долучилися до воркшопу, запрошуємо вас!


12 червня 2023 року відбувся вебінар для вчителів англійської мови


07 червня 2023 року відбувся вебінар для вчителів української мови та літератури


Педагогічний меседж для вчителів предмета "Захист України"
06 червня 2023 року консультантом КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Вікторією Гулою підготовлено педагогічний меседж "Домедична допомога в бойових умовах "


Консультантом КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Наталією Ковтун підготовлено педагогічний меседж "Захист від мобінгу в трудовому колективі", в ході якого педагоги зможуть знайти відповіді на питання:
- Що таке мобінг?
- Які форми мобінгу?
- Які обов'язки держави та роботодавця щодо протидії мобінгу працівників?
- Які зміни внесено до колективного договору?
- До кого звертатися за допомогою?
- Які особливості розірвання трудового договору в зв'язку з мобінгом?
- Яку відповідальність керівника та працівника за мобінг встановлено законодавством?
Отримати матеріали можна після реєстрації за посиланням: https://forms.gle/KvoCXNJuR81yDoY18


Консультантом КУ «Валківський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Наталією Ковтун проведено практичний челендж за темою "Компетентнісний потенціал курсів «Пізнаємо природу» та «Довкілля»".
Отримати матеріали можна за посиланням: https://forms.gle/w2DXes35Bnt9Luhr6


Замовлення консультування
Шановні колеги!
Якщо у Вас є питання, що стосуються особливостей організації освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, Ви прагнете професійно зростати та вдосконалюватися, працівники Центру готові Вам допомогти зрозуміти, на якому рівні Ви перебуваєте, правильно оцінити себе, яких цілей прагнете досягти й за допомогою чого Ви це можете зробити.
Центр організовує та проводить консультування педагогічних працівників з питань:
1) планування та визначення траєкторії професійного розвитку;
2) проведення супервізії;
3) розроблення документів закладу освіти;
4) особливостей організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;
5) впровадження компетентнісного,
особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій.
Наша співпраця може стати в пригоді у визначенні стратегій та планів щодо вашого особистого підвищення кваліфікації та професійного розвитку.
Замовляйте консультації за посиланням: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSc0WF6ALjJSCd.../viewform


Методичний нетворкінг для вчителів математики
Сьогодні, 02 червня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Наталією Трусовою проведено методичний нетворкінг для вчителів математики. Під час заходу розглянули нормативно-правову базу щодо сертифікації вчителів базової середньої освіти, зокрема математичної галузі. З'ясували, що першим етапом пілотної сертифікації буде незалежне тестування. Розглянули всі етапи сертифікації: від реєстрації до вивчення практичного досвіду роботи учасника сертифікації. Познайомилися зі змістом та Програмою незалежного тестування. Зупинилися на вимогах до учасника сертифікації та перевагах сертифікованого педагога.


Серія stend-up для вчителів математичної, природничої, інформатичної, мистецької та технологічної галузей
Протягом тижня, консультантом КУ "Валківський ЦПРПП", Наталією Трусовою, було проведено серію stend-up для вчителів математичної, природничої, інформатичної, мистецької та технологічної галузей за темою " Методичні рекомендації щодо окремих питань завершення навчального року в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану". Під час заходу зупинилися на рекомендаціях МОНУ щодо: варіантів здобуття освіти громадян України, що вимушені були виїхати за кордон. оцінюванні результатів навчання, зокрема на семестровому та річному оцінюванні. Розглянули питання щодо зарахування до закладу освіти, переведення на наступний рік навчання, зарахування результатів навчання, отримання документів про здобуття освіти та видача характеристики за місцем навчання.

ВІТАЄМО переможців та лауреатів VІ обласного фестивалю «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують»
Протягом березня – травня 2023 року відповідно до річного плану роботи Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» на 2023 рік, із метою задоволення потреб у професійній самореалізації працівників освіти Харківської області, обміну ефективним педагогічним досвідом і створення умов для співпраці наукових, методичних і педагогічних працівників був проведений VІ Фестиваль «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» за темою «Дистанційне навчання в період воєнного стану». Педагоги представили опис власного досвіду застосування інноваційних технологій, методів, форм і моделей організації освітнього процесу. Приємно, що серед найкращих робіт педагогів Харківщини є роботи педагогічних працівників Валківської міської територіальної громади, яких відзначено дипломами І-ІІІ ступенів оргкомітету Фестивалю. Від Богодухівського району надійшла 41 робота, з яких 31 подали педагоги Валківської міської територіальної громади.
ВІТАЄМО переможців та лауреатів VІ обласного фестивалю «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують»:
І місце
Вовка Володимира Федоровича, вчителя географії Новомерчицького ліцею;
Тарасова Юрія Володимировича, вчителя інформатики Серпневого ліцею;
Губську Наталію Віталіївну, вчителя мистецтва Валківського ліцею імені О. Масельського;
ІІ місце
Паровай Ірину Володимирівну, психолога комунальної установи «Валківський ЦПРПП»;
Сіренко Наталію Валеріївну, вихователя КЗДО «Валківський ясла-садок «Берізка»;
Сьоміну Аллу Вячеславівну, вихователя КЗДО «Валківський ясла-садок «Берізка»;
Данильченко Вікторію Володимирівну, вихователя КЗДО «Валківський ясла-садок «Берізка»;
Гарбуз Валентину Миколаївну, вчителя зарубіжної літератури Новомерчицького ліцею;
Кононенко Оксану Миколаївну, вчителя предмета «Захист України» Високопільського ліцею;
Будюкову Віру Григорівну, вчителя інформатики Огульцівського ліцею;
Нужу Юлію Павлівну, вчителя історії Олександрівського ліцею ім. І. Буряка;
Бардакову Олену Юріївну, вчителя початкових класів Новомерчицького ліцею;
ІІІ місце
Балабан Олену Василівну, вчителя біології та екології Ков'язького ліцею;
Бондаренка Олександра Володимировича, вчителя географії та економіки Новомерчицького ліцею;
Вовка Володимира Федоровича, вчителя громадянської освіти «Новомерчицького ліцею»;
Цікало Наталію Іванівну, вчителя правознавства та громадянської освіти Валківського ліцею № 2;
Міщенко Аллу Миколаївну, вчителя іноземної мови Новомерчицького ліцею;
Губську Тамілу Валентинівну, вчителя історії Валківського ліцею імені О. Масельського;
Будюкову Віру Григорівну, вчителя математики Огульцівського ліцею;
Тібор Наталію Миколаївну, вчителя трудового навчання Валківського ліцею імені О. Масельського;
Вовка Володимира Федоровича, вчителя фізики та астрономії Новомерчицького ліцею;
Кафян Надію Яківну, вчителя хімії Новомерчицького ліцею.
Бажаємо нашим педагогам подальших перемог в усіх починаннях, натхнення в роботі, відновити сили та зі свіжими ідеями, думками розпочати новий навчальний рік. Адже нашою працею наближаємо перемогу з кожним днем!
Список переможців і лауреатів, аналітичні матеріали Фестивалю розміщені в Розділах сайта на підсторінці «Фестиваль «добрих практик» освітян Харківщини».
Дипломи переможців і лауреатів можна буде завантажити після 10-го червня за посиланням: https://surl.li/hhvsr


31 травня 2023 року психологом центру Паровай Іриною проведено інструктивно-методичний семінар «Опанування онлайн-інструменту графічного дизайну – Canva» для фахівців інклюзивно-ресурсного центру задля підвищення цифрової компетентності та набуття навичок використання даного застосунку, що дозволяє створювати дидактичні ігри для корекційно-розвиткових занять з дітьми з особливими освітніми потребами.


29 травня 2023 року відбувася нетворкінг для вчителів англійської мови


Віртуальний діалог для вчителів мистецької галузі
25 травня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Наталією Трусовою проведено віртуальний діалог для вчителів мистецтва. Під час заходу розглянули питання «Формування компетентнісного потенціалу на уроках мистецької галузі» в дистанційному форматі.
В ході заходу розглянули питання:
- Що таке компетентність?
- Які вміння, ставлення розвиває вчитель, формуючи ту чи іншу ключову компетентість?
- За допомогою яких інструментів можна формувати ключові компетентності?
Особливості формування ключових компетентностей на уроках мистецької галузі за допомогою інтерактивних методів навчання. Консультант нагадала основні акспекти дистанційного уроку (тривалість, складові, особливості, зворотній зв'язок)
Під час заходу вчитель мистецтва Сидоренківького ліцею, керівник ТМО, Катерина Марющенко, зупинилася на особливостях викладання та оцінювання мистецької галузі у 5 класі НУШ. Пригадали нормативні документи згідно яких здійснюється викладання та оцінювання.


Вебсемінар для вчителів предмета "Захист України"
24 травня 2023 року згідно з планом КУ "Валківський ЦПРПП" консультантом Вікторією Гулою проведено вебсемінар для вчителів предмета «Захист України " за темою "Психоемоційна складова діяльності людини в умовах надзвичайних ситуацій".


24 травня 2023 року відбулася вебконсультація для вчителів української мови та літератури


Робоча зустріч із заступниками директорів з навчально-виховної роботи
23 травня 2023 року організовано чергову робочу зустріч із заступниками директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти.
Під час зустрічі розглянуто питання:
- Про створення е-портфоліо (Наталія Трусова – консультант центру);
- Про деякі питання створення та функціонування класів безпеки у закладах загальної середньої освіти (Вікторія Гула - консультант центру);
- Про Стратегію розвитку читання на період до 2023 року «Читання як життєва стратегія» (Лариса Іванська – консультант центру).